Praktyki odbywające się w Technikum nr 11 w Bielsku- Białej w ramach szkolenia zawodowego zapewniają zapoznanie się uczniów ze specyfiką funkcjonowania najlepszych obiektów hotelarskich na obszarze Bielska i nie tylko. Dają również możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole. Placówka zapewnia praktyki zawodowe w renomowanych hotelach na obszarze Bielska-Białej, regionu i całego kraju.

Ponadto nasza szkoła we współpracy z partnerami zagranicznymi organizuje praktyki poza granicami kraju, m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, we Włoszech i na Wyspach Greckich.

Młodzież po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji ma możliwość udziału w praktykach na promach pasażerskich:

Pierwsza praktyka odbywa się po klasie drugiej (4 tygodnie), druga po klasie trzeciej (4 tygodnie). W przypadku wyjazdów zagranicznych zajęcia mogą się przedłużyć do 5 tygodni.

Warunkiem udziału w praktykach organizowanych za granicą , na promach pasażerskich jak i poza regionem (miejsce obiektu hotelarskiego lub biura podróży powyżej 30 km) jest ukończone 18 lat.

Procedury postępowania klasyfikacyjnego uczniów odbywających praktykę zagraniczną wyjazdową krajową i na promach pasażerskich

1. Początek roku szkolnego – informacja o możliwości odbycia zagranicznej praktyki

dla uczniów obu kierunków  i kryteriach naboru tj

• Zachowanie min. dobre