Praktyki odbywające się w Technikum nr 11 w Bielsku- Białej w ramach szkolenia zawodowego zapewniają zapoznanie się uczniów ze specyfiką funkcjonowania najlepszych przedsiębiorstw turystycznych na obszarze Bielska-Białej. Dają również możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole. Szkoła zapewnia praktyki zawodowe w renomowanych biurach podróży oraz stwarza możliwość wyjazdów zagranicznych.

Pierwsza praktyka zawodowa po klasie drugiej (4 tygodnie), druga po klasie trzeciej (4 tygodnie). W przypadku wyjazdów zagranicznych zajęcia mogą się przedłużyć do 5 tygodni.

Uczniowie którzy ukończyli kurs animatora czasu wolnego mają możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne do Turcji, Tunezji, Egiptu i Grecji.

Warunkiem udziału w praktykach organizowanych za granicą, na promach pasażerskich jak i poza regionem (miejsce obiektu hotelarskiego lub biura podróży powyżej 30 km) jest ukończone 18 lat

Procedury postępowania klasyfikacyjnego uczniów odbywających praktykę zagraniczną wyjazdową krajową i na promach pasażerskich:

1. Początek roku szkolnego – informacja o możliwości odbycia zagranicznej praktyki

dla uczniów obu kierunków  i kryteriach naboru tj

• Zachowanie min. dobre
  • brak ocen ndst. na semestr
  • opinia wychowawcy
  • stopień posługiwania się wymaganym językiem obcym min. w stopniu dobrym
  1. Po feriach zimowych ( II semestr):
    • przyjmowanie zgłoszeń
    • wypełnienie karty rekrutacyjnej + opinia wychowawcy
    • rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym (kryteria podane we wrześniu)