Za nami szósta edycja konkursu „Born in the USA". W dniu 26.03.2018 odbył się kolejny quiz o tematyce amerykańskiej, w którym wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół z naszego miasta i okolic. Do tej pory w konkursie startowały szkoły gimnazjalne, natomiast w tym roku – w związku z reformą systemu edukacji – gościliśmy szkoły podstawowe.

Oto wyniki konkursu:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej

2 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Emilii Michalskiej w Próchnej

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej

Gratulujemy laureatom!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie. Słowa podziękowania należą się również opiekunom. Dzięki ich wsparciu startujący zostali bardzo dobrze przygotowani do rozgrywki.

Na koniec smutniejsza wiadomość. Nasz sympatyczny Gość Honorowy, Pam Devolder z Konsulatu USA w Krakowie, nie poprowadzi kolejnych edycji konkursu „Born in the USA”. Już wkrótce podejmie swoje obowiązki zawodowe w innym zakątku świata. Niestety, rotacja wśród pracowników konsulatów i ambasad to dość powszechne zjawisko. Nam pozostaje tylko żałować...