Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Poprawka regulamin

 

Termin i miejsce konkursu

Termin konkursu: marzec 2018 (dokładną datę podamy później)

Miejsce konkursu: Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej, ul. Filarowa 52

 

Zgłaszanie uczniów do konkursu

Termin nadsyłania zgłoszeń:  do końca stycznia 2018 na adres e-mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ewentualnie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy, by zgłoszenie zawierało nazwiska: opiekuna oraz trzech uczniów, którzy wezmą udział w konkursie. W ostateczności gimnazjum może wystawić drużynę dwuosobową, należy tylko pamiętać, że w czasie konkursu duet będzie musiał stawić czoła drużynom o większym składzie, a więc teoretycznie „mocniejszym”.

 

Tematyka

Konkurs obejmuje wiadomości z zakresu kultury, geografii i historii Stanów Zjednoczonych. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się we wszystkich numerach miesięcznika „Zoom in on America” z roku 2017 oraz pierwszym numerze z roku 2018.  Miesięcznik jest dostępny bezpłatnie w sieci – więcej informacji na jego temat znajduje się w zakładce Czasopismo ‘ZOOM’. Wkrótce w materiałach pomocniczych można znaleźć słowniczek do pierwszego numeru ZOOMa z bieżącego roku. Kolejne będą się pojawiać sukcesywnie.

 

Uczestnicy

Do konkursu zapraszamy gimnazjalistów klas pierwszych, drugich i trzecich. Ponieważ pytania konkursowe będą zadawane w języku angielskim a przygotowania do konkursu obejmą czytanie anglojęzycznego czasopisma podstawowym adresatem zabawy są uczniowie o pewnych umiejętnościach językowych – niniejsza uwaga nie wyklucza pozostałych uczniów, o ile uzyskają pomoc przy czytaniu wspomnianego czasopisma. Każde gimnazjum wystawia drużynę składającą się z trzech zawodników.

 

Jak wygląda konkurs ?

Konkurs ma formę quizu. Uczestnicy zgrupowani w drużynach reprezentujących poszczególne gimnazja odpowiadają ustnie na pytania zadawane przez Konsula USA. Pytania są zarówno czytane jak i wyświetlane na ekranie. Zarówno pytania jak i odpowiedzi są formułowane w języku angielskim.

 

Co daje udział w konkursie ?

Po pierwsze – wiedzę. Uczestnicy konkursu poszerzą swoja wiedzę o Stanach Zjednoczonych oraz „podszlifują” swój angielski przy okazji czytania czasopisma ZOOM. Ponadto uzyskają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy „w starciu” z rówieśnikami z innych szkół.

Zwycięzcy otrzymają od nas nagrody rzeczowe, głównie w postaci książek. Osobne nagrody ufunduje konsulat USA, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy.