W dniach 8-11 kwietnia odbył się etap centralny II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Pierwszego dnia uczestnicy musieli się zarejestrować w Terenowej Stacji Przyrodniczej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale. Drugiego dnia o godzinie 9 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie zawodów III stopnia OWoT. Eliminacje rozpoczęły się od napisania testu z zakresu geografii turystycznej i organizacji imprez turystycznych. Następnie uczestnicy wraz z nauczycielami wzięli udział w grze terenowej po Spale. Wycieczka miała formę questing'u i dzięki niej wszyscy mieli okazję poznać najważniejsze atrakcje Spały. Później każdy z 35 uczestników przedstawiał przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną, nawiązując do tematu przewodniego tegorocznej Olimpiady "Małe też może być piękne. Potencjał turystyczny miejsc i obszarów". Do ścisłego finału zakwalifikowało się 15 zawodników, którzy trzeciego dnia realizowali zadanie polegające na opracowaniu programu 1-dniowej wycieczki po Pradze, uwzględniając preferencje zamawiającego. Praca z planem miasta, mapą metra i informatorami przygotowanymi przez organizatorów okazała się dużym wyzwaniem. Uczniowie wykorzystując techniki prezentacji i sprzedaży produktu przedstawiali przez komisją swoją propozycję, co pozwoliło na wyłonienie najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce oraz tytuł Eksperta Turystyki wywalczył Daniel Sobczyński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji narodowej w Puławach, drugie miejsce zdobyła Magdalena Foltyn, uczennica naszej szkoły z klasy 3et, a trzecie Andżelika Kasperek z Zespołu Szkół Chemicznych im. I. Łukasiewicza z Bydgoszczy. Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci wycieczek do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Hiszpanii. Ponadto w czasie trwania Olimpiady dla uczniów i nauczycieli zorganizowano wycieczkę po Tomaszowskiej Okrąglicy i prelekcję, którą wygłosił Witosław Madej, na temat wyprawy do Santiago de Compostela. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną, Wojewodę Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Polskie Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze, Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.