1.04.2015 r. odbył się kolejny Festiwal Nauki połączony z Festiwalem Zdrowia. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I -III. Maturzyści pisali próbny egzamin maturalny z matematyki.

Uczniowie klas pierwszych  brali udział w zajęciach z ceramiki, ekonomii. W Teatrze Komedii prowadzonym przez Kubę Abrahamowicza odbywały się warsztaty teatralne. Uczniowie  klasy I bt odwiedzili Książnice Beskidzką, i Zbiory Specjalne zaś I et zwiedzała cmentarz Żydowski.

Klasy drugie  i trzecie brały udział w zajęciach na auli, gdzie pani Katarzyna Raczek, opowiadała o swojej pasji  wspinaczkowej oraz wykładzie dotyczącym zbrodni katyńskiej, prowadzonym przez edukatora IPN pana Marka Łukasika. Na zakończenie odbył się maraton zumby  dla klas  drugich prowadzony przez naszych nauczycieli oraz  instruktorkę panią Dorotę Szczypkę. Równocześnie odbywały się zajęcia salsy prowadzone przez instruktorkę panią Joannę Dudziak.

Gościem Festiwalu była pani  komisarz Joanna Czechowska, grająca w serialu W-11,obecnie wykładowca WSZOP w  Katowicach.