21 maja odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu językowego (angielsko-niemieckiego) dla uczniów gimnazjów.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć u siebie zespoły z gimnazjów z Bielska, które wzięły udział w konkursie w Zespole Szkół im. Juliana Tuwima.

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością struktur gramatycznych, słownictwem z określonej tematyki oraz wiedzą na temat historii i kultury wybranego kraju anglojęzycznego i Niemiec. Dodatkowo drużyny z poszczególnych gimnazjów przedstawiały scenkę rodzajową.

Jesteśmy pod wrażeniem poziomu językowego oraz kreatywności uczniów… i zaangażowania ich nauczycieli.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner

Skład drużyny: Kasia Bartków, Magda Jamka, Kuba Kotuła

II miejsce:

Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki

Skład drużyny: Natalia Bieńkowska, Marek Misiak, Kacper Kucharski

III miejsce:

Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner

Skład drużyny: Basia Batycka, Alicja Posker, Michał Krysta

Wszystkim wygranym gratulujemy! A wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Rozdanie nagród odbędzie się w Zespole Szkół im. Juliana Tuwima 12 czerwca o godz. 13.00