W środę 9 września 2015 roku odbył się RAJD SZKOLNY na Dębowiec z okazji Światowego Dnia Turystyki, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem Miliard turystów, miliard możliwości.

Młodzież wraz z wychowawcami dotarła wyznaczonymi trasami do schroniska na Dębowcu, gdzie uczniowie z każdej klasy przedstawili prezentację na wylosowany temat nawiązujący do hasła przewodniego. Prezentacje oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor mgr Beata CHROBAK-JUROS – przewodnicząca,  pani mgr Alicja HAŁAS – sekretarz, dr Andrzej MOKLAK - członek, a także Robert GÓRNY – przedstawiciel samorządu. Oprócz przygotowanych prezentacji oceniana była również frekwencja klas. Najwięcej punktów zgromadziły klasy:

II ct  –  39 punktów (w nagrodę otrzymała słodycze oraz dodatkowy dzień na wycieczkę klasową),

II et – 37,5 punktu,

I et i IV bt z wynikiem 35,5 punktu zajęły ex aequo trzecie miejsce.

Najmniej punktów zdobyła klasa II at, w związku z czym sprzątała po rajdzie teren wokół schroniska.

W trakcie pokonywania tras do schroniska uczniowie klas pierwszych przeszli tzw. „Otrzęsiny”, które polegały na wykonaniu czterech zadań na poszczególnych stacjach rozstawionych wzdłuż trasy. Rywalizację w tych konkurencjach wygrała klasa I et.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Organizatorzy:

Aleksandra Jeż-Pawlak