• Rajd 2016W środę 14 września 2016 roku odbył się RAJD SZKOLNY na Dębowiec z okazji Światowego Dnia Turystyki, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Turystyka dla wszystkich - promowanie powszechnej dostępności".
    Młodzież wraz z wychowawcami dotarła wyznaczonymi trasami do schroniska na Dębowcu, gdzie uczniowie z każdej klasy przedstawili prezentację na wylosowany temat nawiązujący do hasła przewodniego. Prezentacje oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor mgr Beata CHROBAK-JUROS – przewodnicząca, pan mgr Jarosław Pniok – członek, mgr Elżbieta Kamińska - Mądro - sekretarz, a także Sabina Kuch – przedstawiciel samorządu. Oprócz przygotowanych prezentacji oceniana była również frekwencja klas. Najwięcej punktów zgromadziły klasy:

> IV at – 39 punktów (w nagrodę otrzymała słodycze oraz dodatkowy dzień na wycieczkę klasową) – pierwsze miejsce,

> II et - 37 punktów – drugie miejsce,

> IVct - 34,5 punktu - trzecie miejsce.

• Najmniej punktów zdobyła klasa IV bt, w związku z czym sprzątała po rajdzie teren wokół schroniska.
    W trakcie pokonywania tras do schroniska uczniowie klas pierwszych przeszli tzw. „Otrzęsiny”, które polegały na wykonaniu czterech zadań na poszczególnych stacjach rozstawionych wzdłuż trasy. Rywalizację w tych konkurencjach wygrała klasa I bt.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Organizatorzy:
Aleksandra Jeż-Pawlak