monin

MONIN Cup to prestiżowy konkurs dla młodych profesjonalnych barmanów, którzy rywalizują w tworzeniu najlepszych receptur drinków przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. Barmani mierzą się ze sobą w kategorii „short drink” zawierający alkohol, gdzie podczas wyjścia na scenę są oceniani przez sędziów technicznych, a sam drink następnie jest oceniany w stylu włoskim przez sędziów degustacyjnych. Zwycięzca, oprócz cennych nagród, otrzymuje również wyjazd do Paryża jako reprezentant Polski na globalnym finale MONIN Cup.

MONIN Cup Poland 2016 był już 3 edycją organizowaną przez SCM Sp. z o.o., która odbyła się 3 października 2016 w klubie Level27 na 27 piętrze wieżowca Millennium Plaza w Warszawie. Jest to jedno z największych konkursów barmańskich w Polsce cieszących się dużym zainteresowaniem na rynku HoReCa oraz wśród barmanów.

W tym roku w konkursie wystartowali również reprezentanci naszej szkoły: Maksymilian Wawak z klasy 3 at i Łukasz Ogórek z klasy 4 at. Jest to ogromne wyróżnienie i pokaz umiejętności jakimi dysponują nasi młodzi barmani. Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce która stanęła na wysokości zadania i mogła się zmierzyć z najlepszymi profesjonalnymi barmanami w kraju. Gratulujemy Panom naprawdę dobrego pokazu i życzymy dużo sukcesów na przyszłość.