IMG 1809W ramach projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej pt: „Czas na kadrę - rozwój umiejętności językowych nauczycieli bielskiego Tuwima w celu podniesienia jakości pracy szkoły” finansowanego z programu POWER w drugim tygodniu ferii od 22 do 28 lutego 2017 roku dziewięciu nauczycieli naszej szkoły wyjechało do Portsmouth w południowej Anglii.
Nauczyciele uczestniczyli w kursach językowych na dwóch poziomach zaawansowania (trzy osoby na poziomie podstawowym i pięć osób na poziomie średniozaawansowanym), natomiast nauczyciel języka angielskiego wziął udział w tzw. job shadowing, czyli obserwacji pracy w szkole angielskiej.
Oprócz 23-godzinnych kursów języka angielskiego uczestnicy projektu zostali również zapoznani z systemem edukacyjnym oraz kulturą Wielkiej Brytanii. Popołudniami mieli okazję zwiedzić portową część miasta Portsmouth, znane z charakterystycznego mola Brighton oraz Winchester, w którym można podziwiać rzekomy stół Króla Artura.
Organizatorem wyżej wymienionych kursów jest w tym projekcie, działająca od wielu lat na rynku międzynarodowym organizacja Tellus Education Group z Wielkiej Brytanii.