W miniony piątek w naszej szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski o Laur Dyrektora Z.S. im. J. Tuwima w Bielsku-Białej, zorganizowany przez panią Małgorzatę Pilch i uczniów klasy 1 at i 1 ct. Tegoroczny konkurs zachwycił wysokim poziomem przygotowania uczestników - gimnazjaliści spisali się na medal! Złoty Laur w kategorii Recytacja otrzymała Julia Witas z Gimnazjum nr 11, a wyróżnienia: Julia Dwornik, Maja Marek (Gimnazjum nr 16) oraz Dominika Huczko i Paulina Żebrowska z Gimnazjum w Jasienicy. W kategorii Teatru Jednego Aktora wyróżnienie jury przyznało Aleksandrze Stojanowskiej z Gimnazjum nr 4.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Stefan Szluc - aktor Teatru im. J. Dormnana w Będzinie, poeta, dramaturg; Piotr Drzewicki - nauczyciel języka polskiego w Z.S. im. Tuwima oraz Grzegorz Nikiel - uczeń kl. 4at.

Niesamowitą atmosferę konkursu zagwarantowała fantastyczna obsługa uczniów z kl. 1 at i 1 ct (kawa, herbata, pyszne ciasta) oraz profesjonalna konferansjerka Kamila Janika i Weroniki Kuś z 1 at.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok!