fn 201712 kwietnia odbył się Festiwal Nauki. Uczniowie uczestniczyli w szkole w pokazie barmańskim prowadzonym przez grupę Alternative Bar. Zajęcia z grafiki komputerowej poprowadził Dariusz Łęczycki z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku- Białej. Pani Aleksandra Kufel przygotowała warsztaty dotyczące właściwej pielęgnacji twarzy i wykonała pokaz profesjonalnego makijażu kosmetycznego. Natomiast uczennice klas trzecich z panią Anną Kalarus zgłębiały tajniki zdrowego odżywiania. Ponadto klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach artystycznych na terenie Biblioteki Pedagogicznej i Książnicy Beskidzkiej. Klasy o profilu turystycznym zapoznały się z historią Bielska Białej- wykład na zamku Sułkowskich poprowadził dr Jacek Proszyk. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Techniki gdzie zajęcia z historii Cypru i kultury Indian poprowadzili państwo Chorąży.