Rajd szkolny - StefankaW środę 18 października 2017  roku odbył się Rajd Szkolny na Kozią Górkę z okazji Światowego Dnia Turystyki, który w tym roku obchodzony był pod hasłem "Zrównoważona turystyka - narzędzie rozwoju”.

Młodzież wraz z wychowawcami dotarła wyznaczonymi trasami do schroniska na Koziej Górce, gdzie uczniowie z każdej klasy przedstawili prezentację na wylosowany temat nawiązujący do hasła przewodniego. Prezentacje oceniało jury w składzie: pani mgr Beata Krawczyk – przewodnicząca,  pan dr Andrzej Moklak – członek, pani dr Małgorzata Pilch - sekretarz, a także Sabina Kuch – przedstawiciel samorządu. Oprócz przygotowanych prezentacji oceniana była również frekwencja klas. Najwięcej punktów zgromadziły klasy:

III et  –  98 punktów – pierwsze miejsce,

II at – 97,5 punktów – drugie miejsce,

I et - 95 punktu - trzecie miejsce.

Najmniej punktów zdobyły klasy IV bt i III ct, w związku z czym sprzątała po rajdzie teren wokół schroniska.

W trakcie pokonywania tras do schroniska uczniowie klas pierwszych przeszli tzw. „Otrzęsiny”, które polegały na wykonaniu czterech zadań na poszczególnych stacjach rozstawionych wzdłuż trasy. Rywalizację w tych konkurencjach wygrała klasa I bt.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Organizatorzy:

Aleksandra Jeż-Pawlak