book 2948634 128013 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski o Laur Dyrektora Z.S. im. J. Tuwima. Konkurs dzielił się na dwie kategorie: RECYTACJA i TEATR JEDNEGO AKTORA. W skład jury wchodzili:

• Przewodniczący: Grzegorz Czorny – aktor, instruktor teatralny
  • Pozostali członkowie: Piotr Drzewicki – nauczyciel j. polskiego Z.S im. Juliana Tuwima oraz Magdalena Kobielus - uczennica klasy 1 et Z.S im. Juliana Tuwima, członkini szkolnego koła teatralnego.

Organizatorem całego konkursu była Małgorzata Pilch. Przy organizacji pomagali również uczniowie klas pierwszych Z.S im. Juliana Tuwima, którzy mieli także okazję poczuć namiastkę poezji dzięki prezentacjom ich młodszych kolegów.

Na konkurs zjechali się uczniowie z Bielska–Białej i okolic. Łączna ilość uczestników wyniosła 15 osób.

W kategorii Recytacja nagrodę - Złoty Laur otrzymała Aleksandra Stojanowska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku–Białej. Wyróżnienia zdobyli Magdalena Łuciok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Jasienicy oraz Jan Pałyga ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej.

W kategorii Teatr Jednego Aktora wyróżnienie zdobyła Gabriela Zarzecka ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielom, którzy znakomicie ich przygotowali, jak i wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Do zobaczenia w następnej edycji konkursu!!

A poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Karolina Gwóźdź, 1 ct