IMG 0099 c

W środę 24 października 2018r. gościliśmy w naszej szkole pana Michała Rychlickiego ze spektaklem „Niepodległa”. Autor przedstawienia i jednocześnie aktor w dość niestandardowy sposób przedstawił wydarzenia związane z powstaniami narodowymi, pierwszą wojną światową oraz wojną polsko-bolszewicką. Pan Michał to nie tylko hobbysta ale także miłośnik historii Polski, gdyż jak mało kto potrafił opowiedzieć o czymś co było „kawał czasu temu’’ w tak interesujący sposób. Pokazał stroje i mundury z przeszłości. Aktorami wcielającymi się w rolę Ojców Niepodległości byli uczniowie klas trzecich, uczestniczący w spektaklu. Znalazło się coś dla każdego, dla lubiących historię i nie przepadających za nią. Powinno się doceniać ludzi z pasją. Jest ich niewielu. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że występ pana Michała podobał się mi i większości uczniom.