IMG 7613JPG9 listopada2018r z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole specjalna edycja Festiwalu Nauki. Uroczyste świętowanie rozpoczęło spotkanie autorskie z pisarzem kryminałów, których akcja dzieje się w Bielsku-Białej, K.M. Bakowem. Autor opowiadał o swoich inspiracjach literackich, ulubionych miejscach w Bielsku-Białej, kobietach swojego życia, a nawet o tym, dlaczego zawsze warto chodzić w mundurku. Książki K.M. Bakowa są dostępne w naszej bibliotece szkolnej-zapraszamy do lektury! Ponadto klasy pierwsze i czwarte wzięły udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez „Redakcję BB”. Klasa 2 et we współpracy z CEO przygotowała terenową edukacyjną grę o niepodległość. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy a happening pomógł nam przenieść się w przeszłość, były strajki, kryzys z pustymi półkami w sklepie, karteczkami żywnościowymi. Nie zabrakło obrad okrągłego stołu i wejścia Polski do Unii Europejskiej.