kapsula2Piątek, 7.12.18 r. Na zakończenie szkolnych obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę grupa uczniów zakopała na skarpie przed wejściem do szkoły kapsułę czasu z rozmaitymi pamiątkowymi materiałami dla „przyszłych pokoleń". Wydarzenie miało sympatyczny wydźwięk pomimo niezbyt sprzyjającej pogody oraz nieco „pogrzebowej” scenerii.
Do kapsuły, w naszym wypadku metalowej walizki, trafiły zdjęcia, broszury szkolne, kamizelka ucznia profilu hotelarskiego oraz butelka z listem, który napisała uczennica klasy maturalnej. Część materiałów bezpośrednio dokumentuje imprezy, które odbyły się w ramach obchodów Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj - są to zdjęcia oraz filmik, na którym społeczność szkolna śpiewa na boisku hymn i wypuszcza w powietrze biało-czerwone baloniki. Pozostałe drobiazgi przybliżą przyszłemu znalazcy kapsuły naszą szkołę, nauczane w niej profile, praktyki zawodowe, imprezy cykliczne oraz jej życie codzienne. Do kapsuły trafił też archiwalny numer czasopisma samorządowego ze wzmianką o szkole oraz wspomniany list maturzystki, w którym można przeczytać min. kilka ciepłych zdań o ludziach, którzy tworzą Zespół Szkół im. J. Tuwima.

Pozostaje mieć nadzieję, że kapsuła przetrwa długie lata...