14 października społeczność szkolna obchodzi uroczyste święto Edukacji Narodowej. Organizowane akademie, spotkania towarzyskie mobilizują uczniów do przygotowań wierszy, piosenek a także słodkiego poczęstunku dla nauczycieli i nauczycieli- emerytów wśród których zawsze można spotkać mgr Anielę Zabłocką, nestorkę nauczycieli Studium Nauczycielskiego. W „ Graffiti „ / szkolnej gazetce / jedna z uczennic twierdzi..." uczniowie zdają sobie sprawę jak ważną rolę w ich życiu spełniają nauczyciele, w tym dniu wszyscy są zadowoleni; nauczyciele bo dostają kwiaty, uczniowie bo nie mają zajęć.." Najważniejszym jednak wydarzeniem przy okazji Dnia Nauczyciela było otwarcie hali sportowej w 2000 roku. Obiekt ten, tak bardzo oczekiwany i potrzebny szkole charakteryzuje się nowoczesnością i przestronnością a uroczystego otwarcia dokonała „ budowniczy „ tego obiektu dyrektor szkoły, mgr Maria Połącarz- Wolny. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością ksiądz biskup Janusz Zimniak, który dokonał poświęcenia hali, Prezydent miasta Bogdan Traczyk a także Naczelnik Wydziału Edukacji mgr Janusz Kaps.