Nasi uczniowie na lotnisku w BarcelonieNa oficjalnej stronie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) ukazał się artykuł dotyczący wieloletnich doświadczeń naszej szkoły związanych z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych finansowanych ze źródeł Unii Europejskiej. Z artykułem tym można zapoznać się klikając tutaj.

Po raz kolejny nasza młodzież wyjechała na pięciotygodniowe praktyki w ramach programu Leonardo da Vinci. Tym razem 8.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a kolejnych 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności  w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych ośmioro uczniów wyjechało również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na maj 2015 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), do Barcelony (10 osób) oraz do austriackiego Zwettl ( 6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

Leonardo da Vinci 2013-2015

"Kształtowanie praktycznych umiejętności z zakresu usług turystyczno-hotelarskich oraz animacji czasu wolnego"

Beneficjentem projektu: "Kształtowanie praktycznych umiejętności z zakresu usług turystyczno-hotelarskich" jest Nasza Szkoła, natomiast uczestnikami, są uczniowie klas drugich i trzecich technikum hotelarstwa i obsługi turystycznej (osoby pełnoletnie), którzy będą gościć u partnerów: szkoły zawodowej w Wielkiej Brytanii, sieci hoteli w Hiszpanii oraz w sieci hoteli we Włoszech. Całkowita wartość projektu to 132 035,00 EURO. Głównym celem projektu jest praktyczne sprawdzenie wiedzy nabytej przez uczestników w trakcie nauki szkolnej, nabycie nowych umiejętności w zakresie technik i metod pacy w hotelach i ośrodkach turystycznych.

Koordynatorami projektu są: dr Aleksandra Jeż-Pawlak i mgr Estera Czyż.