AIESEC - Świat w Tuwimie

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która uruchomiła międzykulturowy wolontariat, dzięki któremu możemy w Naszej szkole gościć studentów z całego świata. Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności miękkie i personalne, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.

Nasza przygoda z AIESEC rozpoczęła się w 2015 roku. W ciągu trzech lat gościliśmy studentów z Brazylii, Chin, Indii, Iranu, Kirgistanu, Meksyku oraz Turcji.

Za nami kolejna wspaniała przygoda. Dnia 16.09.2019 r. do Naszej szkoły przyjechały dwie wolontariuszki: Paloma z Hiszpanii i Kaushi ze Sri Lanki. Studentki spędziły u nas aż 3 tygodnie, w trakcie których prowadziły zajęcia językowo-kulturowe, gastronomiczne i taneczne. Podczas spotkań uczniowie mieli okazję poznać kulturę hiszpańską i lankijską: kuchnię, architekturę oraz tradycje i zwyczaje. Wolontariuszki nauczyły uczniów jak przygotować hiszpańską tortillę i chłodnik salmorejo, tradycyjną lankijską zupę oraz jak tańczyć sevillanę i taniec kandyjski.

Paloma i Kaushi mieszkały w domach naszych uczniów: Mai z 3ct, Janka z 2et, Zuzi z 1etg, Julii z 2bt, Alicji z 1btg oraz Zuzi z 3et, którym bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pobyt lektorek i wzorową opiekę nad nimi!  W wolnym czasie, wolontariuszki razem z uczniami zwiedziły muzeum Auschwitz w Oświęcimiu, Cieszyn, Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Zakopane.

Ta wizyta była nie tylko okazją do sprawdzenia naszych umiejętności językowych, ale również otwartości na innych ludzi i na inne kultury.

 Serdeczne dziękujemy!     ¡Muchas gracias!       ගොඩාක් ස්තූතියි!