Festiwal Nauki

Festiwal Nauki to cykliczna impreza odbywająca się każdego roku  szkolnego w grudniu i kwietniu. Zajęcia mają charakter wykładów i warsztatów. Grudniowy Festiwal Nauki ma charakter artystyczny dedykowany  uczniom klas pierwszych. Odbyły się warsztaty min. decoupage, plastyczne, muzyczne, projektowania wnętrz, taneczne, carvingu, barmańskie, florystyczne, ceramiczne, teatralne. Klasy I-IV uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wizażystki, fryzjerów i fizjoterapeutów.

Klasy  starsze uczestniczyły w  zajęciach z języków obcych, matematyki, informatyki. Odbywały się cykliczne zajęcia poświęcone systemowi ubezpieczeń. W ramach zajęć młodzież spotkała się z wykładowcami wyższych uczelni,  wolontariuszami służby maltańskiej, prawnikiem, policjantem, świadkiem historii.

W ramach kwietniowego Festiwalu Nauki odbyły się wycieczki do Muzeum Śląskiego, młodzież zwiedzała Narodowy Bank Polski oraz katowickie hotele. Młodzież  klas turystycznych uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników bielskiego Zamku Sułkowskich. Odbywały się zajęcia  w  Bibliotece Pedagogicznej, Książnicy Beskidzkiej. Ponadto uczniowie uczestniczyli w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Bielsku- Białej.