Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji, a po uzyskaniu Twojej zgody, pliki cookies są przez nas wykorzystywane do dokonywania pomiarów i analiz korzystania ze strony internetowej. Strona wykorzystuje również pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.
Wykorzystywane w celu tworzenia statystyk i analizy ruchu w serwisie internetowym, co pomaga lepiej zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości serwisu internetowego (w tym zakresie wykorzystywane mogą być również pliki cookies podmiotów trzecich, tj. dostawców narzędzi wykorzystywanych w tym celu przez administratora). Te pliki wykorzystujemy, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

☕ Bistro uroczyście otwarte!

Z radością informujemy, że w naszej szkole, otworzyliśmy Bistro. Uczniowie serwują tam pyszną kawę i nie tylko.

12 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie, na którym gościliśmy prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, przedstawicieli Wydziału Edukacji i Sportu, Pani Naczelnik Agnieszka Herma i Inspektor Marcin Mędrek, przedstawicieli CUWU Pan Krzysztof Bańczyk i Pani Alina Janosz oraz partnerów branżowych: Baristka Joanna Szataniak, Mistrz Barmaństwa Wojciech Urbański i doradcy ds. technicznych: Agnieszka Chachlowska, Marika Otta i Jabuk Nowak. Podczas otwarcia prezydent podkreślił, że Bistro jest kolejnym dowodem na wysoką jakość kształcenia w naszej szkole i gratulował pomysłu oraz wykonania. Wspomniał również, że gastronomia po pandemii odzyskuje swoją dynamikę, a dzięki takim inicjatywom nasza młodzież będzie lepiej przygotowana do konkurencji na rynku pracy.

Bistro to nowatorski projekt edukacyjny, w który zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej, który wsparł finansowo jego powstanie. Zajęcia w tej nowej pracowni pozwolą uczniom zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne w ich przyszłych zawodach.

Jak zaznaczył dyrektor Klaudiusz Knyps, w ciągu roku około 150 uczniów będzie realizowało tutaj tygodniowe staże. Dzięki pracy na nowoczesnym sprzęcie w rzeczywistych warunkach uczniowie zdobędą cenne doświadczenie i umiejętności zawodowe. Wyposażenie bistra jest efektem długoletniej współpracy z partnerami szkoły.

Otwarcie pracowni-bistro znacząco podniesie jakość i atrakcyjność kształcenia w naszej szkole. Projekt ten zakłada, że podczas tygodniowych praktyk pięciu uczniów z różnych klas będzie tworzyć załogę bistra, poznając zasady funkcjonowania takiego mikroprzedsiębiorstwa od podszewki.

Serdecznie zapraszamy do naszego Bistro!