¡Buenos días! සුබඋදෑසනක්!

06-10-2019 18:40 2019/2020 IMPREZY SZKOLNE

Za nami kolejna wspaniała przygoda. Dnia 16.09.2019 r. do Naszej szkoły przyjechały dwie wolontariuszki: Paloma z Hiszpanii i Kaushi ze Sri Lanki. Studentki spędziły u nas aż 3 tygodnie, w trakcie których prowadziły zajęcia językowo-kulturowe, gastronomiczne i taneczne. Podczas spotkań uczniowie mieli okazję poznać kulturę hiszpańską i lankijską: kuchnię, architekturę oraz tradycje i zwyczaje. Wolontariuszki nauczyły uczniów jak przygotować hiszpańską tortillę i chłodnik salmorejo, tradycyjną lankijską zupę oraz jak tańczyć sevillanę i taniec kandyjski.

Paloma i Kaushi mieszkały w domach naszych uczniów: Mai z 3ct, Janka z 2et, Zuzi z 1etg, Julii z 2bt, Alicji z 1btg oraz Zuzi z 3et, którym bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pobyt lektorek i wzorową opiekę nad nimi!  W wolnym czasie, wolontariuszki razem z uczniami zwiedziły muzeum Auschwitz w Oświęcimiu, Cieszyn, Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Zakopane.

Ta wizyta była nie tylko okazją do sprawdzenia naszych umiejętności językowych, ale również otwartości na innych ludzi i na inne kultury.

 Serdeczne dziękujemy!     ¡Muchas gracias!       ගොඩාක් ස්තූතියි!