Festiwal Nauki 2020 (online)

29-12-2020 16:07 2020/2021 IMPREZY SZKOLNE

22.12.2020r. miał miejsce  Festiwal Nauki online dla naszych uczniów pod hasłem ”Bądź eko”. Klasy pierwsze uczestniczyły w wykładzie na temat „Kosmetyki naturalne w krajach Dalekiego Wschodu”. Dowiedziały się również o „Ekologii w nowoczesnym hotelarstwie” oraz mogły się zainspirować wykładem „Eko-design’ie w architekturze i modzie”. Do tematu odnieśli się również nauczyciele uczący języków obcych. Zorganizowali oni klasom zajęcia z języka angielskiego: „Zero waste –environmentally friendly life” i  „Negatywny wpływ człowieka na ekosystemy”, z języka włoskiego został przeprowadzony  quiz pt. "Salviamo la natura",a z języka hiszpańskiego: “Ecoturismo. Impresionantes parques naturales”. Ponadto na zajęciach gastronomicznych pojawił się temat żywności ekologicznej, a  z „Eco bielskiego barmana” zostały wykonane koktajle Eco.

Klasy drugie próbowały odpowiedzieć na pytanie „Czy przedsiębiorstwo może być ekologiczne?” i zostały zabrane w  „ Wirtualną wycieczkę trasą żydowskiego dziedzictwa w ciągu 70 lat istnienia Bielska-Białej". Kolejne warsztaty pt.:  „Zamień folię na Eko- torbę" miały na celu wskazać konsekwencje konsumpcyjnego trybu życia i pobudzić do refleksji, a także nakłonić uczestników do wprowadzenia pro ekologicznych zmian w życiu.

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach dotyczących ekologicznych źródeł energii. Drugą część spotkania była prowadzona przez edukatorkę panią Marię Rózgę z  bielskiej Fundacji Świat w Naszych rękach pod hasłem "No waste". Prowadząca pokazała jak zrobić ekologiczne ozdoby świąteczne w  ramach: recyklingu i dlaczego warto kupować lokalne produkty. Na koniec spotkania uczestnicy wykonali karmniki dla ptaków.

Dziękujemy wszystkim za udział.