Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji, a po uzyskaniu Twojej zgody, pliki cookies są przez nas wykorzystywane do dokonywania pomiarów i analiz korzystania ze strony internetowej. Strona wykorzystuje również pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.
Wykorzystywane w celu tworzenia statystyk i analizy ruchu w serwisie internetowym, co pomaga lepiej zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości serwisu internetowego (w tym zakresie wykorzystywane mogą być również pliki cookies podmiotów trzecich, tj. dostawców narzędzi wykorzystywanych w tym celu przez administratora). Te pliki wykorzystujemy, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

Festiwal Nauki 2022

14-04-2022 20:11 2021/2022 IMPREZY SZKOLNE

14.04.2022r. odbył się  wiosenny Festiwal Nauki. Uczniowie  naszej szkoły i młodzież z Ukrainy miała okazję wybrać się do Browaru Zamkowego w Cieszynie. Podczas zwiedzania poznali wiedzę o funkcjonowaniu browaru od czasów średniowiecza aż po dziś. Inna grupa uczniów poznawała obiekty Apartamentów Szuflandia i Hotelu Aries w Wiśle. W tym dniu naszych uczniów można było zobaczyć na warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej i w Muzeum Historycznym na Zamku Sułkowskich.

Natomiast w szkole  uczniowie wzięli udział w spotkaniu online z przedstawicielem Konsulatu USA w Krakowie - rodowitą Amerykanką, która wygłosiła wykład na temat Parków Narodowych USA ze szczególnym uwzględnieniem stanu Colorado. Bezpośrednio po wykładzie uczniowie mieli okazję zadawać gościowi pytania na różne tematy, min. dotyczące parków narodowych i warunków tymczasowego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Zajęcia zostały przeprowadzone w języku angielskim i przy wsparciu prezentacji multimedialnej.

W ramach festiwalu nauki, nauczyciele zorganizowali także wycieczkę rowerową na Dębowiec. Zgłosili się na nią miłośnicy rowerów, tym akcentem rozpoczęliśmy sezon rowerowy. 
Interesujące warsztaty poprowadziła również dr Małgorzata Pilch. Tematem były koszty humanitarne i ekologiczne szybkiej mody pt.: "Fast fashion"

Ponadto w ramach ogólnopolskiego programu „Emotkowe pożeracze smutków” klasa 1etp, 3btp oraz 3etp uszyły 50 sztuk poduszek dla dzieci z Ukrainy przebywających w polskich ośrodkach!