Kolejna przygoda z AIESEC!

08-03-2020 11:18 2019/2020 AIESEC

Za nami kolejne 2 fantastyczne tygodnie, dzięki Racheal z Malezji oraz Ratibie  z Algierii. Wolontariuszki-lektorki przyjechały do nas w ramach projektu Global Volunteer, koordynowanym przez organizację AIESEC.  Studentki uczestniczyły  w codziennym życiu szkoły, prowadziły lekcje i spędzały czas z uczniami.  Mieszkały w domach uczniów. Uczniowie mieli okazję przygotować i spróbować tradycyjnych deserów: malezyjski kuih sago i aromatyczny kuskus z rodzynkami.

Wolne chwile i weekendy dziewczyny spędzały z uczniami i ich rodzinami. Zwiedziły Wrocław, Katowice, Szczyrk, Muzeum Browaru w Żywcu. Racheal pierwszy raz  w życiu próbowała swoich sił na nartach!

Dnia 6. marca, na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, odbyła się uroczysta gala zakończenia projektu, podczas której poznaliśmy pozostałych wolontariuszy z Sri Lanki, Argentyny, Meksyku, Armenii i Rosji. Dowiedzieliśmy co sądzą o Polsce i Polakach oraz co im się najbardziej tutaj podobało.

Dziękujemy za to, że mogliśmy poznać Was i kulturę waszych krajów. Dziękujemy za otwartość, serdeczność, przyjaźń!

Terima kasih banyak!!!

شكرا جزيلا