Przejdź do treści Przejdź do menu

Kolejny raz z „Tuwimem” nad Atlantyk.

Po raz kolejny nasi uczniowie wyjadą, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe staże zagraniczne. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie 20 uczniów. 10 z nich zrealizuje staże w Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie młodzież do Portugalii. Przez 5 tygodni dziesiątka z nich będzie szkoliła się w hotelach malowniczej Bragi, położonej nieopodal Oceanu Atlantyckiego. Nie tylko młodzież naszej szkoły będzie podnosiła swoje kompetencje. Również sześcioro nauczycieli przedmiotów zawodowych będzie w połowie lutego realizowało staże w hotelach tego pięknego portugalskiego miasta. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasi stażyści zrealizują także program kulturowy, m.in. zwiedzając Londyn i Lincoln oraz Lizbonę i Porto, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii i Portugalii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na czerwiec 2020 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), Bragi (11 osób), Tarragony (10 osób), Fusch (10 osób) oraz Zwettl (6 osób). Do Portugalskiej Bragi na staże wyjedzie wówczas również 7 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.