Przejd┼║ do tre┼Ťci Przejd┼║ do menu

­čążSKKT z wizyt─ů w Wi┼Ťle

W ubieg┼é─ů sobot─Ö tj. 18 listopada 2023 r. uczniowie z klas 2dt i 2et nale┼╝─ůcy do Szkolnego Ko┼éa Krajoznawczo Turystycznego „Podró┼╝nik”  wybrali si─Ö na wycieczk─Ö do Wis┼éy. G┼éównym punktem naszej wyprawy by┼éo zwiedzenie Galerii Trofeów Adama Ma┼éysza. To magiczne miejsce, które jest prywatnym muzeum sportowym, prezentuje trofea zdobyte przez polskiego skoczka narciarskiego na prze┼éomie XX i XXI wieku. W┼Ťród eksponatów prezentowanych w muzeum s─ů medale z zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002) i Vancouver (2010), medale mistrzostw ┼Ťwiata w narciarstwie klasycznym z lat 2001–2011, Kryszta┼éowe Kule za tryumf w Pucharze ┼Üwiata w skokach narciarskich w sezonach: 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003 oraz 2006/2007, a tak┼╝e inne trofea krajowe i mi─Ödzynarodowe. Ponadto w galerii eksponowane s─ů elementy wyposa┼╝enia skoczka narciarskiego: kombinezony, narty, kaski oraz plastrony z wielu imprez narciarskich.

Zwiedzili┼Ťmy oczywi┼Ťcie klimatyczny rynek w Wi┼Ťle oraz skocznie narciarskie, na których doskonal─ů swoje umiej─Ötno┼Ťci m┼éodzi adepci skoków. Cho─ç pogoda nie rozpieszcza┼éa wida─ç by┼éo u┼Ťmiechy na twarzach, co prezentujemy na krótkiej fotorelacji.

Opiekunowie koła:

Danuta i Rafał Dubrawscy