🥾SKKT z wizytą w Wiśle

22-11-2023 12:55 2023/2024 SKKT Podróżnik

W ubiegłą sobotę tj. 18 listopada 2023 r. uczniowie z klas 2dt i 2et należący do Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Podróżnik”  wybrali się na wycieczkę do Wisły. Głównym punktem naszej wyprawy było zwiedzenie Galerii Trofeów Adama Małysza. To magiczne miejsce, które jest prywatnym muzeum sportowym, prezentuje trofea zdobyte przez polskiego skoczka narciarskiego na przełomie XX i XXI wieku. Wśród eksponatów prezentowanych w muzeum są medale z zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002) i Vancouver (2010), medale mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z lat 2001–2011, Kryształowe Kule za tryumf w Pucharze Świata w skokach narciarskich w sezonach: 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003 oraz 2006/2007, a także inne trofea krajowe i międzynarodowe. Ponadto w galerii eksponowane są elementy wyposażenia skoczka narciarskiego: kombinezony, narty, kaski oraz plastrony z wielu imprez narciarskich.

Zwiedziliśmy oczywiście klimatyczny rynek w Wiśle oraz skocznie narciarskie, na których doskonalą swoje umiejętności młodzi adepci skoków. Choć pogoda nie rozpieszczała widać było uśmiechy na twarzach, co prezentujemy na krótkiej fotorelacji.

Opiekunowie koła:

Danuta i Rafał Dubrawscy