⚛️ Wiosenny festiwal nauki

05-04-2023 22:16
Za nami wiosenny Festiwal Nauki.
W szkole uczniowie uczestniczyli online w wykładzie Molly Astarita na temat „Jak zostać studentem/stypendystą  na kierunkach: hotelarstwo i turystyka w USA? Jakie warunki trzeba spełnić, aby kontynuować naukę w USA".  Uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach  na ATH z języka hiszpańskiego (hiszpańskie specjały,sposoby zamawiania posiłków w restauracji) i języka angielskiego (efektywna komunikacja)  oraz  w zajęciach w siedzibie redakcji bb. Klasy 2at i 2et wybrały się na wycieczkę do Katowic. Młodzież ciekawie spędziła czas w Muzeum Śląskim, oraz na prelekcji w Narodowym Banku Polskim. Natomiast 2bt odwiedziła Muzeum "Starą Fabrykę" w Bielsku- Białej.Klasy 1at i 1et  zwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Ponadto 1at wcieliła się w artystów tworzących rzeźby z lodu i wyruszyła na bielska starówkę w poszukiwaniu śniegu do budowy rzeźb, a wszystko to dzięki grze mobilnej stworzonej przez nauczycieli w ramach szkolenia z Platformy ActionTrack finansowanego w ramach projektu Erasmus+. Klasa 1bt gościła w hotelu "Papuga" a 1dt  wzięła udział w warsztatach " Na szkle malowane"  na Zamku Książąt Sułkowskich. Uczniowie dowiedzieli się co to jest malarstwo na szkle i jaka jest jego historia.