Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji, a po uzyskaniu Twojej zgody, pliki cookies są przez nas wykorzystywane do dokonywania pomiarów i analiz korzystania ze strony internetowej. Strona wykorzystuje również pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.
Wykorzystywane w celu tworzenia statystyk i analizy ruchu w serwisie internetowym, co pomaga lepiej zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości serwisu internetowego (w tym zakresie wykorzystywane mogą być również pliki cookies podmiotów trzecich, tj. dostawców narzędzi wykorzystywanych w tym celu przez administratora). Te pliki wykorzystujemy, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

Z „Tuwimem” nad Atlantyk.

23-05-2019 8:30 2018/2019 PRAKTYKI

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej wyjadą, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe staże zagraniczne. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie rekordowa ilość - 46 uczniów. 10 z nich zrealizuje staże w hiszpańskiej Tarragonie na Costa Brava – 3 uczennice w pięciogwiazdkowym Hotelu Tamarit, 3 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu Salou. Po dwóch uczniów będzie pracowało w czterogwiazdkowych hotelach Urbis i Alexandra. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham.

Również na podobne staże wyjadą w tym okresie dwie grupy stażystów do Austrii. Dziesięcioro z nich będzie doskonaliło swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn, położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Szóstka uczestników odwiedzi miejscowość Zwettl w Dolnej Austrii, gdzie będą szkolili się w trzech czterogwiazdkowych hotelach: Ottenstein, Mohnhotel oraz Faulenzerhotel. Zupełną nowością tegorocznych staży będzie wyjazd naszej młodzieży do Portugalii. Przez 5 tygodni dziesiątka z nich będzie szkoliła się w hotelach malowniczej Bragi, położonej nieopodal Oceanu Atlantyckiego. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Halstad, Wiedeń, Lizbonę i Porto oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii, Portugalii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku :)

Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już w połowie stycznia 2020 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób) i Bragi (10 osób). Do Portugalskiej Bragi na staże wyjedzie wówczas również 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.