Przejdź do treści Przejdź do menu

Z „Tuwimem” nad Atlantyk.

23-05-2019 8:30 2018/2019 PRAKTYKI

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej wyjadą, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe staże zagraniczne. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie rekordowa ilość - 46 uczniów. 10 z nich zrealizuje staże w hiszpańskiej Tarragonie na Costa Brava – 3 uczennice w pięciogwiazdkowym Hotelu Tamarit, 3 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu Salou. Po dwóch uczniów będzie pracowało w czterogwiazdkowych hotelach Urbis i Alexandra. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham.

Również na podobne staże wyjadą w tym okresie dwie grupy stażystów do Austrii. Dziesięcioro z nich będzie doskonaliło swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn, położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Szóstka uczestników odwiedzi miejscowość Zwettl w Dolnej Austrii, gdzie będą szkolili się w trzech czterogwiazdkowych hotelach: Ottenstein, Mohnhotel oraz Faulenzerhotel. Zupełną nowością tegorocznych staży będzie wyjazd naszej młodzieży do Portugalii. Przez 5 tygodni dziesiątka z nich będzie szkoliła się w hotelach malowniczej Bragi, położonej nieopodal Oceanu Atlantyckiego. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Halstad, Wiedeń, Lizbonę i Porto oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii, Portugalii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku :)

Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już w połowie stycznia 2020 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób) i Bragi (10 osób). Do Portugalskiej Bragi na staże wyjedzie wówczas również 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.