Przejdź do treści Przejdź do menu

Europa 3000

Europe 3000 jest agencją badawczo-selekcyjną, która oferuje praktyki/staże wszystkim zainteresowanym  współpracą z sektorem hotelarsko-gastronomicznym, siedzibą w Bergamo.

Agencja szczyci się umowami z uznanymi profesjonalistami branży jak i współpracą z wieloma szkołami hotelarsko-turystycznymi w Europie: w Polsce, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii.  

Celem  projektu jest promowanie wiedzy o włoskiej żywności i produktach winiarskich oraz łączenie różnych tradycji kulinarnych świata.

Agencja organizuje staże trwające 3 miesiące lub dłużej dla zagranicznych i włoskich uczniów oraz studentów szkół hotelarskich, wydziałów uniwersyteckich w tym sektorze, w obiektach hotelarskich, starannie wybranych przez samą agencję, dzięki szerokiemu zakresowi relacji, którymi szczyci się od lat.

Te doświadczenia edukacyjne mają na celu naukę, obsługę, gotowanie i serwowanie produktów żywnościowych, aby wzbogacić ich pochodzenie kulturowe i ułatwić ich przyszłe zatrudnienie.
Aby promować włoską kulturę za granicą, Europe 3000 jest również zaangażowana w realizację wydarzeń i wystaw w dziedzinie sztuki, kultury i sportu przy współpracy organów publicznych i prywatnych.

Zespół Szkół i. Juliana Tuwima nawiązał współpracę z agencją w 2015 roku. Co roku chętni absolwenci realizują staże w hotelach na Sardynii, Sycylii, w miejscowościach nad Gardą i Como. Jest to ciekawe doświadczenie zawodowe, kulturowe i językowe.

Aby dostać się na staż trzeba być osobą otwartą, komunikatywną, mieć dobra opinię ze szkoły oraz w bardzo dobrym stopniu porozumiewać się w języku angielskim. Umiejętności te są weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej z agencją przez skype.

Kolejnym krokiem jest nauka podstawowych zwrotów branżowych i grzecznościowych z języka włoskiego.

Następnie to już rezerwacja biletów lotniczych do Bergamo, gdzie po spotkaniu z przedstawicielami agencji uczniowie udają się na miejsce stażu.