Przejdź do treści Przejdź do menu

Partnerzy

W naszym projekcie w ramach programu Erasmus+ współpracujemy z przedstawionymi poniżej Partnerami zagranicznymi. W celu dokładniejszego zapoznania się z ich ofertą, profilem kształcenia oraz tradycją zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych instytucji edukacyjnych i firm, do których linki (dla ułatwienia) umieszczone są poniżej każdego opisu.

Grantham College - Wielka Brytania

Grantham College kształci ponad 1200 uczniów powyżej 16 roku życia, oferując szeroką gamę kursów kształcenia zawodowego i akademickiego. Szkoła zyskała międzynarodową reputację ośrodka o wysokim standardzie nauczania, stąd duże zainteresowanie szkołą uczniów z różnych stron Wielkiej Brytanii oraz Europy i świata. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Grantham College uczestniczył w licznych projektach europejskich, między innymi Leonardo da Vinci oraz Socrates-Comenius, jak i przedsięwzięciach obejmujących zarówno dwustronne wymiany uczniów, jak również praktyki zawodowe w Finlandii, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Grantham College współpracował z naszą szkołą pięciokrotnie przy realizacji programów Leonardo da Vinci, w edycji 2004-2006, 2007-2009, 2010-2012, 2012-2014 oraz 2013-2015 oraz w realizacji programu Erasmus+ KA 102 w latach 2014-2016.

Szkoła jest czołowym College'em w Lincolnshire. Podstawowy zakres kształcenia stanowi przygotowanie słuchaczy do podjęcia różnorodnych studiów na poziomie uniwersyteckim. Kształcenie wykwalifikowanych kadr hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej należy do podstawowych zakresów nauczania w tej instytucji. Nasze doświadczenia wynikające ze współpracy z Grantham College upewniają nas, że ten wybór gwarantuje wysoką jakość odbywanych staży, jak i należytą opiekę nad wysłaną młodzieżą. Zgadnie z ustaleniami z partnerem ośmiu stażystów realizowało będzie praktykę w każdej z dwóch tur w pięciogwiazdkowym hotelu "Urban" w Grantham.
http://grantham.ac.uk/

HWL-FW Zwettl - Austria

Placówka oświatowa powstała w 1982 roku, składająca się z trzech typów szkół: 5-letniej, kończącej się egzaminem dyplomowym i egzaminem dojrzałości oraz 3-letniej i 1-rocznej szkoły. Wszystkie trzy typy szkół przygotowują do zawodów związanych z pracą w biurze, administracji, gastronomii i turystyce. Dyplom ukończenia szkoły oraz egzamin dojrzałości umożliwiają dostęp do wszystkich uniwersytetów i szkół wyższych. Szkoła liczy 458 uczniów (20 klas) i zatrudnia 49 nauczycieli. Jest to prywatna szkoła katolicka, którą utrzymuje Kongregacja Sióstr Franciszkanek. Do dyspozycji uczniów jest internat z 40 miejscami i stołówka. Szkoła realizowała już poprzednie cztery projekty Leonardo da Vinci, których promotorem była nasza placówka oraz ostatni projekt Erasmus+. Uczniowie tej instytucji odbywają obowiązkowo 12 tygodniową praktykę zawodową pomiędzy trzecią, a czwartą klasą. Szkoła brała także udział w projektach współpracy międzynarodowej - wymiany językowej z Francją, USA i Czechami. Współpraca szkoły austriackiej z naszą szkołą to także dwustronna wymiana uczniowska w celu wzajemnej prezentacji metod i sposobów nauczania przedmiotów zawodowych. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem, w każdej z dwóch grup stażystów, dwóch naszych uczniów odbędzie praktyki w czterogwiazdkowym hotelu "Loisium" w Langenlois, dwóch w czterogwiazdkowym hotelu "Parkhotel" i dwóch również w czterogwiazdkowym hotelu "Alte Post". Oba hotele zlokalizowane są w Krems am Donau.

http://hlwzwettl.ac.at/

IES Consulting - Hiszpania

IES Consulting to firma specjalizująca się w projektach na rzecz mobilności w Europie. Od prawie 10 lat współpracuje z europejskimi ośrodkami szkoleniowymi oraz luksusowymi hotelami aby zapewnienić ludziom młodym możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą i ułatwić ich integrację na międzynarodowym rynku pracy. Głównym celem firmy jest organizacja projektu dostosowana indywidualnie do potrzeb instytucji aplikującej. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem w każdej z dwóch grup stażystów, 4. uczestników zrealizuje staże w hotelu Campanile Barcelona Barberà del Vallès, a 4. kolejnych w hotelu Melia Barcelona Sarria. Wszystkie hotele mieszczą się w Barcelonie i są kategoryzowane czterema gwiazdkami.
Od ponad 9 lat firma IES CONSULTING w Barcelonie realizuje projekty europejskie dla instytucji szkoleniowych, z Francji, Włoch, a także innych krajów Unii Europejskiej. Głównym sektorem prowadzonych projektów jest turystyka i hotelarstwo.
Ostatnio firma ta organizowała staże dla 9 kucharzy z Francji, dla partnera instytucjonalnego CFA CEFRAL (projekt realizowany w lutym 2014 na Majorce). Wcześniej, w maju 2013 roku, firma ta była partnerem dla uczelni włoskiej Cosvitec Università e Impresa - Campania, gdzie 80 studentów realizowało praktyki na stanowisku recepcjonistów oraz menagerów restauracji hotelowych. Projekt ten trwał 3 lata i realizowany był na terenie Hiszpanii i Grecji. Innym ważnym projektem realizowanym przez wymienioną instytucję jest współpraca ze szkołą Faculté des Metiers de Rennes ( CCI Bretagne ) - Bretagne, Francja, dzięki której 31 uczniów realizowało staże na stanowiskach recepcjonistów oraz w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt relizowany w lutym/marcu 2013). Firma IES CONSULTING w 2013 roku była partnerem także dla INHNI Bretagne - Bretagne z Francji. 15. uczniów tej szkoły realizowało praktyki w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt realizowany w kwietniu 2012 roku). Ważnym partnerem wspomnianej instytucji jest także CFA IFIR Lyon we Francja. IES CONSULTING zrealizował z partnerem tym już 3 projekty, wysyłając młodzież do hoteli na Wyspach Kanaryjskich.
http://ies-consulting.es

 Gruppo LO. AN. Hotel - Włochy

GRUPPO LO. AN. Hotel istnieje na rynku od 1960 roku i jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw hotelowych Włoch. Jest to sieć ośmiu hoteli 3 i 4-ro gwiazdkowych zlokalizowanych w centrum oraz najbardziej prestiżowych i najczęściej odwiedzanych przez turystów dzielnicach Rzymu. Należą do nich hotele: trzygwiazdkowy "Santa Costanza" oraz czterogwiazdkowe "DegliAranci", "American Palace", "Colombo Roma", "Imperiale", "Donna Laura", "Villa Glori" oraz "Grand Hotel Fleming". Hotele te są nastawione zarówno na obsługę turystów, jak i biznesmenów. W latach 2007-2010 wszystkie budynki hotelowe zostały całkowicie odnowione i wyposażone na nowo, wychodząc naprzeciw wymaganiom gości z całego świata. GRUPPO LO. AN. HOTEL współpracuje z licznymi instytucjami z Europy, Ameryki Środkowej i Południowej oraz Azji. Ma podpisane umowy ze szkołami turystycznymi, hotelarskimi i gastronomicznymi, w ramach których przyjmuje młodzież na praktyki zawodowe. GRUPPO LO. AN. HOTEL zatrudnia ponad 100 pracowników mających wieloletnie doświadczenie w branży hotelarsko-turystycznej i opiece nad stażystami i praktykantami. Od dwóch lat hotele Grupy LO.AN szeroko współpracują ze ScuolaAlberghiera di FiuggiMiachelangelo Buonarroti pod Rzymem, znaną włoską szkołą kształcącą kadry dla hotelarstwa i turystyki Włoch. Wszystkie te działania dają rękojmię wysokich kompetencji partnera także w aspekcie umiejętności przekazywania praktycznej wiedzy, jak i właściwej opieki nad naszymi stażystami.

http://gruppoloan.it