Przejdź do treści Przejdź do menu

Partnerzy

Nasi partnerzy w projekcie


W naszym projekcie w ramach programu PO WER VET współpracujemy z przedstawionymi poniżej Partnerami zagranicznymi. W celu dokładniejszego zapoznania się z ich ofertą, profilem kształcenia oraz tradycją zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych instytucji edukacyjnych i firm, do których linki (dla ułatwienia) umieszczone są poniżej każdego opisu.

Grantham College - Wielka Brytania

Grantham College kształci ponad 1200 uczniów powyżej 16 roku życia, oferując szeroką gamę kursów kształcenia zawodowego i akademickiego. Szkoła zyskała międzynarodową reputację ośrodka o wysokim standardzie nauczania, stąd duże zainteresowanie szkołą uczniów z różnych stron Wielkiej Brytanii oraz Europy i świata. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Grantham College uczestniczył w licznych projektach europejskich, między innymi Leonardo da Vinci oraz Socrates-Comenius, jak i przedsięwzięciach obejmujących zarówno dwustronne wymiany uczniów, jak również praktyki zawodowe w Finlandii, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Grantham College współpracował z naszą szkołą siedmiokrotnie przy realizacji programów Leonardo da Vinci, w edycjach 2004-2006, 2007-2009, 2010-2012, 2012-2014, 2013-2015 oraz w realizacji programu Erasmus+ KA 102 w latach 2014-2016 i 2015-2017.
Szkoła jest czołowym College'em w Lincolnshire. Podstawowy zakres kształcenia stanowi przygotowanie słuchaczy do podjęcia różnorodnych studiów na poziomie uniwersyteckim. Kształcenie wykwalifikowanych kadr hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej należy do podstawowych zakresów nauczania w tej instytucji. Nasze doświadczenia wynikające ze współpracy z Grantham College upewniają nas, że ten wybór gwarantuje wysoką jakość odbywanych staży, jak i należytą opiekę nad wysłaną młodzieżą. Zgadnie z ustaleniami z partnerem dziesięciu stażystów realizowało będzie praktykę w każdej z dwóch tur w pięciogwiazdkowym hotelu "Urban" w Grantham.
http://grantham.ac.uk/

HWL-FW Zwettl - Austria

Placówka oświatowa powstała w 1982 roku, składająca się z trzech typów szkół: 5-letniej, kończącej się egzaminem dyplomowym i egzaminem dojrzałości oraz 3-letniej i 1-rocznej szkoły. Wszystkie trzy typy szkół przygotowują do zawodów związanych z pracą w biurze, administracji, gastronomii i turystyce. Dyplom ukończenia szkoły oraz egzamin dojrzałości umożliwiają dostęp do wszystkich uniwersytetów i szkół wyższych. Szkoła liczy 458 uczniów (20 klas) i zatrudnia 49 nauczycieli. Jest to prywatna szkoła katolicka, którą utrzymuje Kongregacja Sióstr Franciszkanek. Do dyspozycji uczniów jest internat z 40 miejscami i stołówka. Szkoła realizowała już poprzednie cztery projekty Leonardo da Vinci, których promotorem była nasza placówka oraz ostatnie dwa projekty Erasmus+. Uczniowie tej instytucji odbywają obowiązkowo 12 tygodniową praktykę zawodową pomiędzy trzecią, a czwartą klasą. Szkoła brała także udział w projektach współpracy międzynarodowej - wymiany językowej z Francją, USA i Czechami. Współpraca szkoły austriackiej z naszą szkołą to także dwustronna wymiana uczniowska w celu wzajemnej prezentacji metod i sposobów nauczania przedmiotów zawodowych. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem, w każdej z dwóch grup stażystów, dwóch naszych uczniów odbędzie praktyki w czterogwiazdkowym hotelu „Ottenstein – EZO” w Rastenfeld, dwóch w czterogwiazdkowym hotelu „Mohnhotel Familie Schrammel” i dwóch również w czterogwiazdkowym hotelu „Faulenzerhotel Familie Schweighofer”. Oba hotele zlokalizowane są w Zwettl.

http://hlwzwettl.ac.at/

Pension Imbachhorn

Pensjonat Imbachhorn położony jest w dolinie Fusch, w turystycznym regionie Kaprun/Zell am See, 100 km na południe od Salzburga. Atrakcyjne położenie tego pensjonatu sprawia, że jest on w każdej porze roku zapełniony turystami z całej Europy. W 2010 roku pensjonat został wykupiony i gruntownie wyremontowany przez polską rodzinę: Elżbietę i Sławomira Kotowskich. Pensjonat składa się z dwóch budynków położonych na dużym obszarze, parkingu dla autobusów i samochodów osobowych, dużego ogrodu oraz tarasu. Posiada on w sumie 35 pokoi oraz studio. Dysponuje 90. miejscami noclegowymi. Ponadto w pensjonacie znajdują się: restauracja, bar, sala projekcyjna + kino domowe. Pensjonat ten organizuje: pobyty narciarskie, wczasy, obozy dziecięco - młodzieżowe, wyjazdy służbowe, imprezy okolicznościowe, wyjazdy sponsorowane, konferencje. Latem organizowane są koncerty i imprezy artystyczne. Gospodarze pensjonatu oferują pomoc w organizowaniu wycieczek do okolicznych atrakcji, układanie programów dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych, co jest istotne we wzbogacaniu programu praktyk, tak aby, stażyści mogli poznać też specyficzne aspekty pracy w turystyce i hotelarstwie. Dostępne na miejscu są mapki, przewodniki i różne opracowania, co pozwoli uczestnikom stażu sprawnie posługiwać się obcojęzycznymi mapami i przewodnikami, co jest również ważne dla przyszłych pracowników sektora turystyki i hotelarstwa. Wszyscy stażyści zrealizują praktykę rotacyjnie w pensjonacie Imbachhorn. Partner ten przyjmował już naszych stażystów w ramach projektu Erasmus+ 2014-2016 .
www.imbachhorn.eu

Escuela de Turismo Bettatur

Szkoła Bettatur rozpoczęła działalność w 1987 roku. Była pierwszą szkołą turystyczną w prowincji Tarragona w Hiszpanii. Obecnie oferuje dwuletnie, profesjonalne studia. Kształci specjalistów turystyki na poziomie uniwersyteckim, w zakresie przewodnictwa turystycznego, public relations oraz organizacji eventów i konferencji. Szkoła stawia bardzo duży nacisk na naukę języków obcych. Kadra szkoły składa się z wykwalifikowanych wykładowców, ekspertów w dziedzinie turystyki oraz współpracowników zajmujących się branżą turystyczną od wielu lat, prowadzi atrakcyjne zajęcia na terenie placówki oraz w terenie, spotkania z pracownikami branży turystycznej oraz organizuje liczne praktyki dla swoich uczniów. Ponadto szkoła stawia na rozwój umiejętności studentów oraz doskonalenie ich kompetencji personalnych, dyscyplinę i porządek w miejscu pracy, pracę zespołową i zarządzanie czasem pracy. Szkoła Bettatur oferuje swoim uczniom możliwość nauki czterech języków obcych, praktyki w najlepszych przedsiębiorstwach turystycznych, jak również możliwość nauki wybranych przedmiotów w języku angielskim. Obowiązkowe praktyki realizowane są w Katalonii, głównie na Costa Dorada (Barcelona, Salou, Cambrils, Tarragona, Terres Ebre, Reus). Instytucja ta współpracuje również z przedsiębiorstwami turystycznymi działającymi w różnych sektorach, m.in. : Instytut Turystyki Reus, muzea w Salou i Tarragonie, Port Aventura, Feria de Reus, Lotnisko Reus, Szybka kolej Ave w Tarragonie oraz sieciami hoteli w Katalonii. Praktyki są kontrolowane za pomocą systemu informatycznego Wydziału Edukacji Generalitat de Catalunya.
W trakcie realizacji staży nasi uczniowie będą mogli wziąć udział w dodatkowych szkoleniach odbywających się na terenie szkoły (m.in. technik dobrej komunikacji, czy kursy językowe), których ukończenie potwierdzone zostanie wydaniem stosownego certyfikatu. W szkole uczą się również studenci z Rosji i Chin, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego oraz zdobyć fachową wiedzę z zakresu obsługi ruchu turystycznego.
Szkoła Bettatur posiada bardzo duże doświadczenie w kształceniu przewodników turystycznych poparte latami doświadczeń i wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Była pierwszą szkołą w prowincji, która zajęła się edukacją w zakresie obsługi ruchu turystycznego i public relations. Zapewnia swoim studentom profesjonalne praktyki w wyjątkowo atrakcyjnych miejscach i instytucjach oraz możliwość uczenia się wielu języków. Szkoła posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zapewniających zawodowy rozwój zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz cieszy się dużym uznaniem wśród regionalnych przedsiębiorstw turystycznych, a jej absolwenci są bardzo cenieni na rynku pracy sektora turystycznego.
Instytucja ta brała udział także w projektach międzynarodowych, współpracując ze szkołami w Bułgarii, Słowacji i Finlandii. Były to staże organizowane dla studentów zarządzania turystyką, organizacji reklamy oraz hotelarstwa.
http://bettatur.com

Gruppo LO. AN. Hotel - Włochy

GRUPPO LO. AN. Hotel istnieje na rynku od 1960 roku i jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw hotelowych Włoch. Jest to sieć ośmiu hoteli 3 i 4-ro gwiazdkowych zlokalizowanych w centrum oraz najbardziej prestiżowych i najczęściej odwiedzanych przez turystów dzielnicach Rzymu. Należą do nich hotele: trzygwiazdkowy "Santa Costanza" oraz czterogwiazdkowe "DegliAranci", "American Palace", "Colombo Roma", "Imperiale", "Donna Laura", "Villa Glori" oraz "Grand Hotel Fleming". Hotele te są nastawione zarówno na obsługę turystów, jak i biznesmenów. W latach 2007-2010 wszystkie budynki hotelowe zostały całkowicie odnowione i wyposażone na nowo, wychodząc naprzeciw wymaganiom gości z całego świata. GRUPPO LO. AN. HOTEL współpracuje z licznymi instytucjami z Europy, Ameryki Środkowej i Południowej oraz Azji. Ma podpisane umowy ze szkołami turystycznymi, hotelarskimi i gastronomicznymi, w ramach których przyjmuje młodzież na praktyki zawodowe. GRUPPO LO. AN. HOTEL zatrudnia ponad 100 pracowników mających wieloletnie doświadczenie w branży hotelarsko-turystycznej i opiece nad stażystami i praktykantami. Od dwóch lat hotele Grupy LO.AN szeroko współpracują ze Scuola Alberghiera di Fiuggi Miachelangelo Buonarroti pod Rzymem, znaną włoską szkołą kształcącą kadry dla hotelarstwa i turystyki Włoch. Wszystkie te działania dają rękojmię wysokich kompetencji partnera także w aspekcie umiejętności przekazywania praktycznej wiedzy, jak i właściwej opieki nad naszymi stażystami. Instytucja ta z powodzeniem brała udział jako partner przyjmujący w trzech ostatnich projektach zrealizowanych przez naszą szkołę.

http://gruppoloan.it