Partnerzy

W naszym projekcie w ramach programu Erasmus+ współpracujemy z przedstawionymi poniżej Partnerami zagranicznymi. W celu dokładniejszego zapoznania się z ich ofertą, profilem kształcenia oraz tradycją zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych instytucji edukacyjnych i firm, do których linki (dla ułatwienia) umieszczone są poniżej każdego opisu.

 

Grantham College - Wielka Brytania

 

Grantham College kształci ponad 1200 uczniów powyżej 16 roku życia, oferując szeroką gamę kursów kształcenia zawodowego i akademickiego. Szkoła zyskała międzynarodową reputację ośrodka o wysokim standardzie nauczania, stąd duże zainteresowanie szkołą uczniów z różnych stron Wielkiej Brytanii oraz Europy i świata. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Grantham College uczestniczył w licznych projektach europejskich, między innymi Leonardo da Vinci oraz Socrates-Comenius, jak i przedsięwzięciach obejmujących zarówno dwustronne wymiany uczniów, jak również praktyki zawodowe w Finlandii, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Grantham College współpracował z naszą szkołą ośmiokrotnie przy realizacji programów Leonardo da Vinci, w edycjach 2004-2006, 2007-2009, 2010-2012, 2012-2014, 2013-2015 oraz w realizacji programu Erasmus+ KA 102 w latach 2014-2016, 2015-2017, 2016-2018 i 2017-2019.
Szkoła jest czołowym College'em w Lincolnshire. Podstawowy zakres kształcenia stanowi przygotowanie słuchaczy do podjęcia różnorodnych studiów na poziomie uniwersyteckim. Kształcenie wykwalifikowanych kadr hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej należy do podstawowych zakresów nauczania w tej instytucji. Nasze doświadczenia wynikające ze współpracy z Grantham College upewniają nas, że ten wybór gwarantuje wysoką jakość odbywanych staży, jak i należytą opiekę nad wysłaną młodzieżą. Zgadnie z ustaleniami z partnerem dziesięciu stażystów realizowało będzie praktykę w każdej z dwóch tur w pięciogwiazdkowym hotelu "Urban" w Grantham.
W kwietniu 2018 roku grupa studentów z Grantham College realizowała staże sportowe w naszej szkole. „Tuwim” był organizacją przyjmującą w projekcie Erasmus+ dla Brytyjskiego partnera.
http://grantham.ac.uk/

 

Pension Imbachhorn

 

Pensjonat Imbachhorn położony jest w dolinie Fusch, w turystycznym regionie Kaprun/Zell am See, 100 km na południe od Salzburga. Atrakcyjne położenie tego pensjonatu sprawia, że jest on w każdej porze roku zapełniony turystami z całej Europy. W 2010 roku pensjonat został wykupiony i gruntownie wyremontowany przez polską rodzinę: Elżbietę i Sławomira Kotowskich. Pensjonat składa się z dwóch budynków położonych na dużym obszarze, parkingu dla autobusów i samochodów osobowych, dużego ogrodu oraz tarasu. Posiada on w sumie 35 pokoi oraz studio. Dysponuje 90. miejscami noclegowymi. Ponadto w pensjonacie znajdują się: restauracja, bar, sala projekcyjna + kino domowe. Pensjonat ten organizuje: pobyty narciarskie, wczasy, obozy dziecięco - młodzieżowe, wyjazdy służbowe, imprezy okolicznościowe, wyjazdy sponsorowane, konferencje. Latem organizowane są koncerty i imprezy artystyczne. Gospodarze pensjonatu oferują pomoc w organizowaniu wycieczek do okolicznych atrakcji, układanie programów dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych, co jest istotne we wzbogacaniu programu praktyk, tak aby, stażyści mogli poznać też specyficzne aspekty pracy w turystyce i hotelarstwie. Dostępne na miejscu są mapki, przewodniki i różne opracowania, co pozwala uczestnikom stażu sprawnie posługiwać się obcojęzycznymi mapami i przewodnikami, co jest również ważne dla przyszłych pracowników sektora turystyki i hotelarstwa. Wszyscy stażyści zrealizują praktykę rotacyjnie w pensjonacie Imbachhorn. Partner ten przyjmował już naszych stażystów w ramach projektu Erasmus+ 2014-2016, 2016-2018 i 2017-2019.
www.imbachhorn.eu


Espamob Spain SL - Hiszpania


Espamob to firma specjalizująca się w projektach na rzecz mobilności w Europie. Od prawie 10 lat współpracuje z europejskimi ośrodkami szkoleniowymi oraz luksusowymi hotelami aby zapewnić ludziom młodym możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą i ułatwić ich integrację na międzynarodowym rynku pracy. Głównym celem firmy jest organizacja projektu dostosowana indywidualnie do potrzeb instytucji aplikującej. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem 4. uczestników zrealizuje staże w hotelu Condes, a 4. kolejnych w hotelu Evenia. Oba hotele mieszczą się w Barcelonie i są kategoryzowane czterema gwiazdkami.
Od ponad 9 lat firma Espamob w Barcelonie realizuje projekty europejskie dla instytucji szkoleniowych, z Francji, Włoch, a także innych krajów Unii Europejskiej. Głównym sektorem prowadzonych projektów jest turystyka i hotelarstwo.
Ostatnio firma ta organizowała staże dla 9 kucharzy z Francji, dla partnera instytucjonalnego CFA CEFRAL (projekt realizowany w lutym 2014 na Majorce). Wcześniej, w maju 2013 roku, firma ta była partnerem dla uczelni włoskiej Cosvitec Università e Impresa - Campania, gdzie 80 studentów realizowało praktyki na stanowisku recepcjonistów oraz menagerów restauracji hotelowych. Projekt ten trwał 3 lata i realizowany był na terenie Hiszpanii i Grecji. Innym ważnym projektem realizowanym przez wymienioną instytucję jest współpraca ze szkołą Faculté des Metiers de Rennes ( CCI Bretagne ) - Bretagne, Francja, dzięki której 31 uczniów realizowało staże na stanowiskach recepcjonistów oraz w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt relizowany w lutym/marcu 2013). Firma Espamob w 2013 roku była partnerem także dla INHNI Bretagne - Bretagne z Francji. 15. uczniów tej szkoły realizowało praktyki w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt realizowany w kwietniu 2012 roku). Ważnym partnerem wspomnianej instytucji jest także CFA IFIR Lyon we Francja. Espamob zrealizował z partnerem tym już 3 projekty, wysyłając młodzież do hoteli na Wyspach Kanaryjskich.
https://www.espamob.com/pl


Escuela de Turismo Bettatur


Szkoła Bettatur rozpoczęła działalność w 1987 roku. Była pierwszą szkołą turystyczną w prowincji Tarragona w Hiszpanii. Obecnie oferuje dwuletnie, profesjonalne studia. Kształci specjalistów turystyki na poziomie uniwersyteckim, w zakresie przewodnictwa turystycznego, public relations oraz organizacji eventów i konferencji. Szkoła stawia bardzo duży nacisk na naukę języków obcych. Kadra szkoły składa się z wykwalifikowanych wykładowców, ekspertów w dziedzinie turystyki oraz współpracowników zajmujących się branżą turystyczną od wielu lat, prowadzi atrakcyjne zajęcia na terenie placówki oraz w terenie, spotkania z pracownikami branży turystycznej oraz organizuje liczne praktyki dla swoich uczniów. Ponadto szkoła stawia na rozwój umiejętności studentów oraz doskonalenie ich kompetencji personalnych, dyscyplinę i porządek w miejscu pracy, pracę zespołową i zarządzanie czasem pracy. Szkoła Bettatur oferuje swoim uczniom możliwość nauki czterech języków obcych, praktyki w najlepszych przedsiębiorstwach turystycznych, jak również możliwość nauki wybranych przedmiotów w języku angielskim. Obowiązkowe praktyki realizowane są w Katalonii, głównie na Costa Dorada (Barcelona, Salou, Cambrils, Tarragona, Terres Ebre, Reus). Instytucja ta współpracuje również z przedsiębiorstwami turystycznymi działającymi w różnych sektorach, m.in. : Instytut Turystyki Reus, muzea w Salou i Tarragonie, Port Aventura, Feria de Reus, Lotnisko Reus, Szybka kolej Ave w Tarragonie oraz sieciami hoteli w Katalonii. Praktyki są kontrolowane za pomocą systemu informatycznego Wydziału Edukacji Generalitat de Catalunya.
W trakcie realizacji staży nasi uczniowie będą mogli wziąć udział w dodatkowych szkoleniach odbywających się na terenie szkoły (m.in. technik dobrej komunikacji, czy kursy językowe), których ukończenie potwierdzone zostanie wydaniem stosownego certyfikatu. W szkole uczą się również studenci z Rosji i Chin, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego oraz zdobyć fachową wiedzę z zakresu obsługi ruchu turystycznego.
Szkoła Bettatur posiada bardzo duże doświadczenie w kształceniu przewodników turystycznych poparte latami doświadczeń i wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Była pierwszą szkołą w prowincji, która zajęła się edukacją w zakresie obsługi ruchu turystycznego i public relations. Zapewnia swoim studentom profesjonalne praktyki w wyjątkowo atrakcyjnych miejscach i instytucjach oraz możliwość uczenia się wielu języków. Szkoła posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zapewniających zawodowy rozwój zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz cieszy się dużym uznaniem wśród regionalnych przedsiębiorstw turystycznych, a jej absolwenci są bardzo cenieni na rynku pracy sektora turystycznego.
Instytucja ta brała udział także w projektach międzynarodowych, współpracując ze szkołami w Bułgarii, Słowacji i Finlandii. Były to staże organizowane dla studentów zarządzania turystyką, organizacji reklamy oraz hotelarstwa.
http://bettatur.com


Bragamob Experience


Firma Bragamob działa w malowniczym, pełnym zabytków architektonicznych mieście Braga, położonym około 30 km na północ od Porto, drugiego co do wielkości miasta Portugalii. Jego wizytówkę stanowią barokowe kościoły, pełne ornamentów 18 - wieczne domy, wspaniale utrzymane ogrody i parki. 3 km na północny wschód od miasta znajduje się słynne sanktuarium Bom Jesus do Monte, cel wielu pielgrzymek. Dzisiejszy wizerunek miasta stanowią też szkoły wyższe, a także restauracje, oferujące specyficzną kuchnię portugalską, bogatą oceanicznymi owocami morza. Do wybrzeża Atlantyku jest stąd około 20 km.
Firma BRAGA MOB EXPERIENCE istnieje od 2013 roku. Specjalizująca się w projektach na rzecz mobilności w Europie. Zdążyła już obsłużyć ponad 4 tysiące uczestników „Erasmusa+”, z 28 krajów Europy. Praktyki zawodowe odbywali tu rzeźnicy, informatycy, budowlańcy, producenci win, hotelarze, spawacze, psychoterapeuci, jak również geodeci. Lista profesji jest długa, do Bragi zjeżdżają także uczniowie i studenci szkół teatralnych, a nawet tanecznych.
BRAGA MOB EXPERIENCE współpracuje z europejskimi ośrodkami szkoleniowymi oraz luksusowymi hotelami, aby zapewnić ludziom młodym możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą i ułatwić ich integrację na międzynarodowym rynku pracy. Głównym celem firmy jest organizacja projektu dostosowana indywidualnie do potrzeb instytucji aplikującej.
Oprócz praktyk zawodowych Bragamob oferuje mnóstwo atrakcji w czasie wolnym: od kąpieli w Atlantyku, poprzez zwiedzanie Lizbony i Porto, po barokowe świątynie prowincji Minho. Uczestnicy będą mieli też okazję nauki podstaw portugalskiego.
http://bragamobilityopen.com