Przejdź do treści Przejdź do menu

Regulamin konkursu

✅ Termin i miejsce konkursu

Termin konkursu: 3 kwietnia 2019

Miejsce konkursu: Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej, ul. Filarowa 52

 

✅ Zgłaszanie uczniów do konkursu

Termin nadsyłania zgłoszeń:  do końca lutego 2019 na adres e-mailowy:  bornintheusa@interia.pl lub ewentualnie, zstuwim@gmail.com

Prosimy, by zgłoszenie zawierało nazwiska: opiekuna oraz trzech uczniów, którzy wezmą udział w konkursie. W ostateczności szkoła może wystawić drużynę dwuosobową, należy tylko pamiętać, że w czasie konkursu duet będzie musiał stawić czoła drużynom o większym składzie, a więc teoretycznie „mocniejszym”.

 

✅ Tematyka

Konkurs obejmuje wiadomości z zakresu kultury, geografii i historii Stanów Zjednoczonych. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się we wszystkich numerach miesięcznika „Zoom in on America” z roku 2018 (poza numerem styczeń-luty) oraz w pierwszym numerze z roku 2019.  Miesięcznik jest dostępny bezpłatnie w sieci – więcej informacji na jego temat znajduje się w zakładce ‘ZOOM in on America’. Wkrótce w materiałach pomocniczych można znaleźć słowniczek do wybranych konkursowych numerów ZOOMa.

 

✅ Uczestnicy

Do konkursu zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich dawnych gimnazjów. Ponieważ pytania konkursowe będą zadawane w języku angielskim a przygotowania do konkursu obejmą czytanie anglojęzycznego czasopisma podstawowym adresatem zabawy są uczniowie o pewnych umiejętnościach językowych – niniejsza uwaga nie wyklucza pozostałych uczniów, o ile uzyskają pomoc przy czytaniu wspomnianego czasopisma. Każda szkoła wystawia drużynę składającą się z trzech lub - ewentualnie - dwóch zawodników.

 

✅ Jak wygląda konkurs ?

Konkurs ma formę quizu. Uczestnicy zgrupowani w drużynach reprezentujących poszczególne szkoły odpowiadają ustnie na pytania zadawane przez Konsula USA. Pytania są zarówno czytane jak i wyświetlane na ekranie. Zarówno pytania jak i odpowiedzi są formułowane w języku angielskim.

 

✅ Co daje udział w konkursie ?

Po pierwsze – wiedzę. Uczestnicy konkursu poszerzą swoja wiedzę o Stanach Zjednoczonych oraz „podszlifują” swój angielski przy okazji czytania czasopisma ZOOM. Ponadto uzyskają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy „w starciu” z rówieśnikami z innych szkół.

Zwycięzcy otrzymają od nas nagrody rzeczowe, głównie w postaci książek. Osobne nagrody ufunduje konsulat USA, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy.