Festiwal Nauki 2022 ⚗️

Za nami zimowy Festiwal Nauki. Po dwóch latach przerwy zajęcia  odbyły się stacjonarnie. Pierwsze klasy realizowały się artystycznie, poznały tajniki robienia kartek 3D, lepienia z gliny i przygotowały stroiki świąteczne. Klasy drugie pod okiem Julki z redakcji bb podjęły się wyzwania, stworzenia swojego innowacyjnego biura podróży. Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie zostali zapoznani z tradycyjnymi Christmas Crackers, które są nieodłącznym elementem przyjęć i obiadów bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii oraz mogli wykonać swoje własne. Ponadto młodzież miała okazje spotkać z przedstawicielami I Urzędu Skarbowego w Bielsku- Białej, aby dowiedzieć się od strony praktycznej jak rozliczać PIT ze sprzedaży rzeczy np. samochodu. Klasy czwarte m.in. uczestniczyły w wykładzie dr Arkadiusza P. Szajny z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochrony Pracy w Katowicach. Prowadzący przedstawił metody ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalnych, wyjaśnił jak pracują kryminalistycy. Natomiast młodzież z klas 4atg i 4 etg i 1et wzięła udział w zajęciach zorganizowanych w Starej fabryce  przez Muzeum Historyczne w Bielsku- Białej. Festiwal Nauki zakończyliśmy konkursem „Młode Talenty Hotelarza”. Podczas tegorocznego konkursu nie zabrakło emocji. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne - grę na pianinie, wokal oraz rysunek.

✅ M. Bojczuk, 1at - 53p. - I miejsce

✅ D. Kukla, 3at - 52p. - II miejsce

✅ K.Skoczylas, 4atp - 51p. - III miejsce

✅ A. Rychwińska, 1et - III miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.