Przejd┼║ do tre┼Ťci Przejd┼║ do menu

­čž¬´ŞĆ Festiwal nauki 2023

22-12-2023 17:03 2023/2024 IMPREZY SZKOLNE

Podczas festiwalu nauki klasy 3 mia┼éy okazj─Ö uczestniczy─ç w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Pani─ů Katarzyn─Ö Olek z ZGO Bielsko-Bia┼éa. Warsztaty dotyczy┼éy recyklingu po┼Ťwi─ůtecznego. Jak radzi─ç sobie z licznymi odpadami,niepotrzebnymi rzeczami, które zostaj─ů po ┼Ťwi─Ötach? Na to oraz wiele innych pyta┼ä nasi uczniowie znale┼║li odpowied┼║.

Podczas zaj─Ö─ç z j─Özyka angielskiego uczniowie zostali zapoznani z tradycyjnymi Christmas Crackers, które s─ů nieod┼é─ůcznym elementem przyj─Ö─ç i obiadów bo┼╝onarodzeniowych w Wielkiej Brytanii oraz mogli wykona─ç swoje w┼éasne. Ponadto m┼éodzie┼╝ mia┼éa okazje spotka─ç z przedstawicielami I Urz─Ödu Skarbowego w Bielsku- Bia┼éej, aby dowiedzie─ç si─Ö od strony praktycznej jak rozlicza─ç PIT ze sprzeda┼╝y rzeczy np.samochodu.
Podporucznik Ireneusz Cyrankowski przybli┼╝y┼é m┼éodzie┼╝y czym zajmuje si─Ö Wojskowe Centrum Rekrutacji. Przedstawi┼é zainteresowanym uczelnie wojskowe celem dalszej kontynuacji nauki i jakie korzy┼Ťci czy mo┼╝liwo┼Ťci wyp┼éywaj─ů z kariery wojskowej. Jak co roku du┼╝ym zainteresowaniem cieszy┼é si─Ö wyk┼éad z przedstawicielem konsulatu USA w Polsce i konkurs Wiedzy o USA. Równie ciekawe by┼éy zaj─Öcia z pomocy przedmedycznej prowadzone przez Stowarzyszenie Malta┼äskie i spotkanie z podró┼╝nikiem Stanis┼éawem Kotlarskim.Pan Stanis┼éaw przybli┼╝y┼é nam kultur─Ö, obyczaje i ┼╝ycie w Etiopii. ale przede wszystkim zainspirowa┼é nas do wsparcia  projektu "Oczy Etiopii", który od 2011 roku  jest realizowany. W ramach tego projektu  zosta┼éo zoperowanych ponad 3800 osób i  rozdano 2500 par okularów.