Przejdź do treści Przejdź do menu

Festiwal pizzy i bruschetty

23 listopada br. uczniowie naszej szkoły przygotowali potrawy według tradycyjnych włoskich receptur. Ciasto cytrynowe jest bardzo popularne w okolicach Capraroli, a dzieci do szkoły zabierają tam na drugie śniadanie kawałki „pizza bianca” lub „pizza rossa”. W restauracjach na stołach popularne są bruschetty z pomidorami lub przetarte czosnkiem. Można je polewać oliwą lub jeść na sucho jak frustini. Młodzież podjęła się też próby prezentacji typowego śniadania i upiekła cornetto – rogaliki z ciasta francuskiego zjadane do porannej cappuccino. 

Festiwal pizzy i bruschetty to podsumowanie kursu języka włoskiego dla nauczycieli. W ramach projektu nr: 2021-1-PL01-KA121-SCH-000009806 z akredytacji przyznanej naszej szkole w 2020 roku 5 osób wyjechało w czerwcu br. na tygodniowy kurs, na którym nie tylko poznawali piękno włoskiego języka, ale również kulturę i kuchnię włoską. Kurs umożliwił również nawiązanie kontaktów z mieszkańcami Capraroli i okolic co zaowocowało pozyskaniem tradycyjnych włoskich przepisów m.in. Pani Alessandry Toparini. Przepisy zostały skrzętnie przetłumaczone i sprawdzone przez naszych uczniów w praktyce.