Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji, a po uzyskaniu Twojej zgody, pliki cookies są przez nas wykorzystywane do dokonywania pomiarów i analiz korzystania ze strony internetowej. Strona wykorzystuje również pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.
Wykorzystywane w celu tworzenia statystyk i analizy ruchu w serwisie internetowym, co pomaga lepiej zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszenie struktury i zawartości serwisu internetowego (w tym zakresie wykorzystywane mogą być również pliki cookies podmiotów trzecich, tj. dostawców narzędzi wykorzystywanych w tym celu przez administratora). Te pliki wykorzystujemy, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

Festiwal pizzy i bruschetty

23 listopada br. uczniowie naszej szkoły przygotowali potrawy według tradycyjnych włoskich receptur. Ciasto cytrynowe jest bardzo popularne w okolicach Capraroli, a dzieci do szkoły zabierają tam na drugie śniadanie kawałki „pizza bianca” lub „pizza rossa”. W restauracjach na stołach popularne są bruschetty z pomidorami lub przetarte czosnkiem. Można je polewać oliwą lub jeść na sucho jak frustini. Młodzież podjęła się też próby prezentacji typowego śniadania i upiekła cornetto – rogaliki z ciasta francuskiego zjadane do porannej cappuccino. 

Festiwal pizzy i bruschetty to podsumowanie kursu języka włoskiego dla nauczycieli. W ramach projektu nr: 2021-1-PL01-KA121-SCH-000009806 z akredytacji przyznanej naszej szkole w 2020 roku 5 osób wyjechało w czerwcu br. na tygodniowy kurs, na którym nie tylko poznawali piękno włoskiego języka, ale również kulturę i kuchnię włoską. Kurs umożliwił również nawiązanie kontaktów z mieszkańcami Capraroli i okolic co zaowocowało pozyskaniem tradycyjnych włoskich przepisów m.in. Pani Alessandry Toparini. Przepisy zostały skrzętnie przetłumaczone i sprawdzone przez naszych uczniów w praktyce.