Gra na styku kultur

10-10-2022 12:12 2022/2023 POZA SZKOŁĄ

Ačiū Białystok! / Dziękujemy Białystok!

Za nami wspaniały czas w Białymstoku! Od 26 do 30 września realizowaliśmy tam działania projektowe ,,Gra na styku kultur‘‘ w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Towarzyszyła nam grupa młodzieży wraz z opiekunami z Klaipedos Turizmo Mokykla - szkoły turystycznej z Kłajpedy. Projekt został całkowicie sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Poznaliśmy wspólne korzenie i tradycje, przełamaliśmy stereotypy narodowe, a przede wszystkim zyskaliśmy nowych kolegów, przyjaciół. Odbyły się integracyjne zabawy, warsztaty turystyczne i kulinarne, wieczorki tematyczne: polski i litewski oraz zostały stworzone gry terenowe po Białymstoku.
Odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którego uczennice razem z nauczycielem p. Pawłem Janukiewiczem również wzięły udział w grze.
Białystok nas zachwycił. To piękne, przyjazne i gościnne miasto. Na pewno kiedyś tam wrócimy!

mgr Malwina Stadnicka
mgr Barbara Gałązka