Konkurs!!!!!! „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ”

06-12-2019 11:59 KONKURSY, ZAWODY

Konkurs!!!!!! „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ” – „WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO  OBSZARU JĘZYKOWEGO”.

W całej szkole rozbrzmiewa dzisiaj świąteczne zawołanie Mikołaja „ho, ho, ho”…. ale najodważniejsi w tej szkole nawet w tym wyjątkowym dniu postanowili się zmierzyć z trudnymi zadaniami ;-)

20 uczniów naszej szkoły bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ” – „WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO  OBSZARU JĘZYKOWEGO”.

W tym roku test dotyczy między innymi geografii, historii, gospodarki oraz kultury  Szwajcarii.

Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!!!!!!!

A kto  rozdaje prezenty dzieciom w Szwajcarii? ;-):

To Samichlaus ze swoim pomocnikiem Schmutzlim, przerażającym stworem  ubranym na czarno, który jest odpowiednikiem naszej przysłowiowej rózgi.  Ale  u nas w szkole z pewnością nie miałby nic do roboty….. ;-)