Przejdź do treści Przejdź do menu

Kurs rezydenta

30-03-2021 15:35 2020/2021 KURSY, SZKOLENIA

13 i 14 marca 2021r. odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany przez uczniów Kurs Rezydenta, prowadzony przez jednego z przedstawicieli "Kadr Turystyki" - Dawida Malczewskiego.

W trakcie kursu, oprócz samej teorii, mieliśmy wiele zadań praktycznych, podczas których musieliśmy się wykazać profesjonalizmem i dużą pewnością siebie np. powitanie turystów po przylocie do danej destynacji, przeprowadzenie spotkania informacyjnego, przedstawienie własnej wycieczki fakultatywnej, zachęcenie turystów do skorzystania z niej (i to wszystko bez żadnych karteczek, przed publicznością i raz przed kamerą).

Z racji tego, że Dawid jest pilotem i rezydentem turystycznym od paru lat, opowiadał nam o różnych sytuacjach i wydarzeniach, które go spotkały, przez co ani na chwilę nie wiało nudą. Opierając się na własnym doświadczeniu pokazał jakich błędów unikać, jak sobie radzić z różnymi typami turystów i jak rozwiązywać ich problemy, czy realizować ich reklamacje. Dużo by pisać, czego nauczyliśmy się przez ten cały weekend. Jedno jest pewne -  jesteśmy świetnie przygotowani, żeby zacząć przygodę jako rezydent turystyczny (certyfikat dostał każdy) i z wszystkim poradzilibyśmy sobie bez problemu (bo zawsze możemy spojrzeć do naszych materiałów szkoleniowych, gdzie spisane są wszystkie najważniejsze informacje :p).