✈️Wizyta uczniów z Hiszpanii w ramach projektu partnerskiego Erasmus +

W ostatnich dniach Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej miał przyjemność gościć grupę uczniów wraz z nauczycielami z hiszpańskiej szkoły I.E.S. Al-Baytar w ramach projektu partnerskiego Erasmus+. Tydzień pełen wrażeń, integracji i nauki przyniósł niezapomniane chwile zarówno polskim, jak i hiszpańskim uczniom.

Celem wizyty było nie tylko poszerzenie horyzontów edukacyjnych, ale także wzmacnianie więzi międzykulturowych oraz współpracy pomiędzy szkołami partnerskimi. Kluczowym punktem programu było uczestnictwo w mobilnej grze miejskiej po Bielsku-Białej, która pozwoliła młodzieży na lepsze poznanie miasta i jego historii. To niezwykłe doświadczenie umożliwiło uczniom nie tylko zdobycie nowej wiedzy, ale także sprawdzenie swoich umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole.

Nie lada gratką dla wszystkich uczestników było spotkanie z Prezydentem Miasta, które odbyło się w uroczystej sali Ratusza. Podczas tego wydarzenia młodzież mogła dowiedzieć się więcej o historii i funkcjonowaniu miasta.

Wizyta nie ograniczyła się jednak tylko do jednego miasta. Uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić inne perły Polski. W Krakowie wzięli udział w grze o krakowskich legendach, co pozwoliło im zgłębić tajemnice tego historycznego miasta. W Wrocławiu z kolei szukali słynnych krasnali, co było nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do odkrywania tajemnic miasta i jego kultury. Nie zabrakło również wizyty w malowniczej Wieliczce, gdzie uczniowie zobaczyli słynną kopalnię soli oraz w Chochołowie, gdzie mogli poczuć niepowtarzalny klimat górskiej wsi i zażyć kąpieli termalnych.

Cały tydzień był nie tylko okazją do nauki i zwiedzania, ale przede wszystkim do nawiązania nowych przyjaźni i budowania więzi międzykulturowych. Spotkanie uczniów z różnych krajów, dzielenie się doświadczeniami i poznawanie nowych punktów widzenia to niezwykle cenny element edukacji, który wzbogaca życie każdego z nas.

Udział w projekcie jest nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla obu stron, ale także dowodem na to, jak ważna jest międzynarodowa współpraca w edukacji oraz jak wiele możemy zyskać, dzieląc się swoimi doświadczeniami i kulturą. Mamy nadzieję, że ta przygoda na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i będzie inspiracją do dalszej współpracy i poznawania świata.