Przejd藕 do tre艣ci Przejd藕 do menu

馃棾Zag艂osuj na projekt RELAKSARIUM w ramach M艂odzie偶owego Bud偶etu Obywatelskiego

25-02-2024 17:06 2023/2024 KOMUNIKATY

W grudniu 2023 roku Samorz膮d Uczniowski stworzy艂 projekt szkolnego Relaksarium, który mo偶e zosta膰 zrealizowany w ramach M艂odzie偶owego Bud偶etu Obywatelskiego. Wniosek Samorz膮du zosta艂 ju偶 zaakceptowany przez Dyrekcj臋 Szko艂y, przedstawicieli M艂odzie偶owej Rady Miasta oraz przedstawicieli Uczniów. Kolejnym etapem, który musimy zrealizowa膰 jest g艂osowanie w艣ród ca艂ej spo艂eczno艣ci uczniowskiej, które powinno wykaza膰 aprobat臋 dla projektu.

Czym ma by膰 szkolne Relaksarium?

Zgodnie z g艂ównym celem projektu, ma to by膰 przestrze艅, która pozwoli uczniom cho膰 na chwil臋 odpocz膮膰 od szkolnych obowi膮zków i  zrelaksowa膰 si臋, a co za tym idzie zredukowa膰 stres i napi臋cie, z którym uczniowie spotykaj膮 si臋 w trakcie intensywnych dni nauki szkolnej. Jak zauwa偶yli uczniowie, którzy opiniowali projekt, uczniowie w ko艅cu wyjd膮 z sal lekcyjnych na przerwach i spotkaj膮 si臋 w fajnym miejscu, co wp艂ynie na integracj臋 mi臋dzy uczniami ró偶nych klas. Relaksarium mo偶e by膰 te偶 dobrym miejscem na wypicie aromatycznej kawy ze szkolnego Bistro i pod艂adowanie baterii przed kolejn膮 lekcj膮.

Relaksarium ma by膰 przestrzeni膮 wype艂nion膮 zielonymi ro艣linami, przyjemnym 艣wiat艂em i d藕wi臋kami. W ramach projektu planujemy ponadto zakupi膰 wygodne siedziska: kanap臋, fotel, poduchy, oraz dodatki takie jak dywan czy fajne plakaty na 艣cian臋.

Je艣li podoba Wam si臋 pomys艂 Relaksarium, to bardzo prosimy o oddanie g艂osu w ankiecie opublikowanej na MobiDzienniku.