Przejdź do treści Przejdź do menu

Erasmus+ 2017-2019

Celem projektu jest zwiększenie Waszych szans na rynku pracy, wspieranie mobilności zawodowej, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych w oparciu o nowoczesne standardy branży hotelarskiej i turystycznej w Unii Europejskiej.
W ramach projektu możecie wyjechać na 5-tygodniowe praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii lub Austrii. Sprawdzeni Partnerzy gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego, które będzie poświadczone certyfikatem EUROPASS-MOBILNOŚĆ oraz ujęte w systemie ECVET.
Z pewnością dodatkowym atutem praktyk zagranicznych jest:

możliwość poznania "z bliska" kultury odwiedzanego kraju, budowanie własnego CV, w którym fakt odbycia praktyki za granicą jest wysoko ceniony, zdobywanie wartościowych doświadczeń zawodowych.
Projekt pt. "Z bielskim Tuwimem do Europy" jest w całości finansowany ze środków UE. Jest on częścią Programu Erasmus+ KA 102 sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.


Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w czerwcu 2018, na pięciotygodniowe praktyki. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie 23 uczniów. 8.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Evenia, a 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziewięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Fusch w Austrii grupa 6. naszych uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Salzburg oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już w połowie lutego 2018 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (9 osób), Barcelony (8 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.