Przejdź do treści Przejdź do menu

Partnerzy

W naszym projekcie w ramach programu Erasmus+ współpracujemy z przedstawionymi poniżej Partnerami zagranicznymi. W celu dokładniejszego zapoznania się z ich ofertą, profilem kształcenia oraz tradycją zapraszamy do odwiedzenia stron www poszczególnych instytucji edukacyjnych, do których linki (dla ułatwienia) umieszczone są poniżej każdego opisu.

Grantham College - Wielka Brytania

Grantham College kształci ponad 1200 uczniów powyżej 16 roku życia, oferując szeroką gamę kursów kształcenia zawodowego i akademickiego. Szkoła zyskała międzynarodową reputację ośrodka o wysokim standardzie nauczania, stąd duże zainteresowanie szkołą uczniów z różnych stron Wielkiej Brytanii oraz Europy i świata. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Grantham College uczestniczył w licznych projektach europejskich, między innymi Leonardo da Vinci oraz Socrates-Comenius, jak i przedsięwzięciach obejmujących zarówno dwustronne wymiany uczniów, jak również praktyki zawodowe w Finlandii, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Grantham College współpracował z naszą szkołą pięciokrotnie przy realizacji programów Leonardo da Vinci, w edycji 2004-2006, 2007-2009, 2010-2012, 2012-2014 oraz 2013-2015

Szkoła jest czołowym College'em w Lincolnshire. Podstawowy zakres kształcenia stanowi przygotowanie słuchaczy do podjęcia różnorodnych studiów na poziomie uniwersyteckim. Kształcenie wykwalifikowanych kadr hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej należy do podstawowych zakresów nauczania w tej instytucji. Nasze doświadczenia wynikające ze współpracy z Grantham College upewniają nas, że ten wybór gwarantuje wysoką jakość odbywanych staży, jak i należytą opiekę nad wysłaną młodzieżą. Zgadnie z ustaleniami z partnerem czterech stażystów realizowało będzie praktykę w każdej z trzech tur w hotelu pięciogwiazdkowym "The Olde Barn Hotel" w Marston koło Grantham, a czterech w czterogwiazdkowym hotelu „Belton Woods Hotel” w Grantham.

http://grantham.ac.uk/

HWL-FW Zwettl - Austria

Placówka oświatowa powstała w 1982 roku, składająca się z trzech typów szkół: 5-letniej, kończącej się egzaminem dyplomowym i egzaminem dojrzałości oraz 3-letniej i 1-rocznej szkoły. Wszystkie trzy typy szkół przygotowują do zawodów związanych z pracą w biurze, administracji, gastronomii i turystyce. Dyplom ukończenia szkoły oraz egzamin dojrzałości umożliwiają dostęp do wszystkich uniwersytetów i szkół wyższych. Szkoła liczy 458 uczniów (20 klas) i zatrudnia 49 nauczycieli. Jest to prywatna szkoła katolicka, którą utrzymuje Kongregacja Sióstr Franciszkanek. Do dyspozycji uczniów jest internat z 40 miejscami i stołówka. Szkoła realizowała już poprzednie cztery projekty Leonardo da Vinci, których promotorem była nasza placówka. Uczniowie tej instytucji odbywają obowiązkowo 12 tygodniową praktykę zawodową pomiędzy trzecią a czwartą klasą. Szkoła brała także udział w projektach współpracy międzynarodowej - wymiany językowej z Francją, USA i Czechami. Współpraca szkoły austriackiej z naszą szkołą to także dwustronna wymiana uczniowska w celu wzajemnej prezentacji metod i sposobów nauczania przedmiotów zawodowych. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem dwóch naszych stażystów odbędzie praktyki w pięciogwiazdkowym hotelu "Loisium" w Langenlois, dwóch w czterogwiazdkowym hotelu "Parkhotel" i dwóch również w czterogwiazdkowym hotelu "Alte Post". Oba hotele zlokalizowane są w Krems am Donau.

http://hlwzwettl.ac.at/

IES Consulting - Hiszpania

IES Consulting to firma specjalizująca się w projektach na rzecz mobilności w Europie. Od prawie 10 lat współpracuje z europejskimi ośrodkami szkoleniowymi oraz luksusowymi hotelami aby zapewnienić ludziom młodym możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą i ułatwić ich integrację na międzynarodowym rynku pracy. Głównym celem firmy jest organizacja projektu dostosowana indywidualnie  do potrzeb instytucji aplikującej. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem w każdej z dwóch grup stażystów, 3. uczestników zrealizuje staże w hotelu IBIS Castelldefels, 3. kolejnych w hotelu SB Diagonal Zero, 2. w hotelu IBIS Cornella i 2. w hotelu SB Plaza Europa. Wszystkie hotele mieszczą się w Barcelonie i są kategoryzowane czterema gwiazdkami.

Od ponad 9 lat firma IES CONSULTING w Barcelonie realizuje projekty europejskie dla instytucji szkoleniowych, z Francji, Włoch, a także innych krajów Unii Europejskiej. Głównym sektorem prowadzonych projektów jest turystyka i hotelarstwo.

Ostatnio firma ta organizowała staże dla 9 kucharzy z Francji, dla partnera instytucjonalnego CFA CEFRAL (projekt realizowany w lutym 2014 na Majorce). Wcześniej, w maju 2013 roku, firma ta była partnerem dla uczelni włoskiej Cosvitec Università e Impresa - Campania, gdzie 80 studentów realizowało praktyki na stanowisku recepcjonistów oraz menagerów restauracji hotelowych. Projekt ten trwał 3 lata i realizowany był na terenie Hiszpanii i Grecji. Innym ważnym projektem realizowanym przez wymienioną instytucję jest współpraca ze szkołą Faculté des Metiers de Rennes ( CCI Bretagne ) - Bretagne, Francja, dzięki której 31uczniów realizowało staże na stanowiskach recepcjonistów oraz w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt relizowany w lutym/marcu 2013). Firma IES CONSULTING w 2013 roku była partnerem także dla INHNI Bretagne - Bretagne z Francji. 15. uczniów tej szkoły realizowało praktyki w obsłudze pięter w hotelach w Barcelonie (projekt realizowany w kwietniu 2012 roku). Ważnym partnerem wspomnianej instytucji jest także CFA IFIR Lyon we Francja.  IES CONSULTING zrealizował z partnerem tym już 3 projekty, wysyłając młodzież do hoteli na Wyspach Kanaryjskich.

http://ies-consulting.es

Pension Imbachhorn

Pensjonat Imbachhorn położony jest w dolinie Fusch, w turystycznym regionie  Kaprun/Zell am See, 100 km na południe od Salzburga. Atrakcyjne położenie tego pensjonatu sprawia, że jest on w każdej porze roku zapełniony turystami z całej Europy. 

W 2010 roku pensjonat został wykupiony i gruntownie wyremontowany przez polską rodzinę: Elżbietę i Sławomira Kotowskich.

Pensjonat składa się z dwóch budynków położonych na dużym obszarze, parkingu dla autobusów i samochodów osobowych, dużego ogrodu oraz tarasu. Posiada on w sumie 35 pokoi oraz studio.  Dysponuje 90. miejscami noclegowymi.

Ponadto w pensjonacie znajdują się: restauracja, bar, sala projekcyjna + kino domowe. Pensjonat ten

organizuje: pobyty narciarskie, wczasy, obozy dziecięco - młodzieżowe, wyjazdy służbowe, imprezy okolicznościowe, wyjazdy sponsorowane, konferencje. Latem organizowane są koncerty i imprezy artystyczne.

Gospodarze pensjonatu oferują pomoc w organizowaniu wycieczek do okolicznych atrakcji – układanie  programów  dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych, co jest istotne we wzbogacaniu programu praktyk, tak aby, stażyści mogli poznać też specyficzne aspekty pracy w turystyce i hotelarstwie. Dostępne na miejscu są mapki, przewodniki i różne opracowania, co pozwoli uczestnikom stażu sprawnie posługiwać się obcojęzycznymi mapami i przewodnikami, co jest również ważne dla przyszłych pracowników sektora turystyki i hotelarstwa.  Wszyscy stażyści zrealizują praktykę rotacyjnie w pensjonacie Imbachhorn.

www.imbachhorn.eu